Biurowe

Kalkulator to jeden z podstawowych elementów wyposażenia firmowego biura, jest także nieodzowny w księgowości i rachunkowości. Standardowe kalkulatory biurowe posiadają oczywiście typowe funkcje, takie jak mnożenie, dzielenie, dodawanie, odejmowanie, możliwość obliczania procentów i pierwiastka, w przeciwieństwie do zwykłych urządzeń kieszonkowych umożliwiają jednak znacznie więcej operacji.

Dlaczego kalkulatory biurowe?

Zacznijmy od z pozoru banalnej zalety: są większe od prostego kalkulatora kieszonkowego. Mają spore, odpowiednio wyprofilowane przyciski, które zapewniają komfort pracy, co jest istotne szczególnie wtedy, gdy polega ona na wykonywaniu wielu obliczeń dziennie. To samo można powiedzieć o wyświetlaczach, które są w stanie zmieścić nawet do 16 cyfr! Co szczególnie ważne, w kalkulatorach biurowych matryca jest zazwyczaj nachylona pod odpowiednim kątem, dzięki czemu wyświetlany obraz jest wyraźny i nie odbija światła. W niektórych modelach, jak na przykład w Citizen SDC-577III, kąt ten można regulować.

Większość kalkulatorów biurowych daje również możliwość wykonywania bardziej skomplikowanych operacji niż te, które zapewniają podstawowe urządzenia kieszonkowe. 
W naszej ofercie znajdują się kalkulatory biurowe posiadające funkcje obliczania podatku, marży, kosztów i sprzedaży, niektóre z nich, jak na przykład Citizen CCC-112WB czy Vector CD-2372 daje możliwość przeglądania i korekty poprzednich wpisów.

Rodzaje zasilania

W zależności od modelu, dostępne są urządzenia na baterie, zasilane panelem słonecznym lub wykorzystujące oba te źródła energii. Dwa ostatnie są szczególnie wydajne, aby je naładować wystarczy bowiem pozostawić je w miejscu, w którym do panelu solarnego będą miały szansę dotrzeć promienie słońca. Biuronimo ma w swojej ofercie wszystkie trzy typy kalkulatorów. W niektórych modelach, jak na przykład w Citizenie ECC-310 Eco, panel solarny ma wyjątkowo dużą powierzchnię, co znacząco wydłuża żywotność urządzenia.

Materiały

Obudowy kalkulatorów wykonane są z plastiku bądź metalu. Tworzywo sztuczne zapewnia lekkość, natomiast urządzenia metalowe są z natury nieco bardziej odporne na obicia i uszkodzenia mechaniczne, a przy tym elegancko się prezentują. Nota bene, wspomniany wcześniej Citizen z serii Eco ma obudowę wykonaną w 70% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Filtry

Włączone filtry:
Materiał
Rodzaje kalkulatorów
Pokazuje 1 - 51 z 51 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy