Lista produktów producenta: 

Koh-I-Noor

Koh I Noor to czeska firma z tradycjami, której 200-lecie istnienia obchodzono pod koniec zeszłego wieku. Obecnie przedsiębiorstwo jest najważniejszym producentem materiałów dla plastyków w Europie Wschodniej i Środkowej, choć jego wyroby są znane na całym świecie. Kredki oraz ołówki marki, której symbolem jest słynny diament, sprzedawane są w aż 60 krajach.


Koh I Noor - historia marki


Przedsiębiorstwo powstało w Wiedniu w 1790 roku, a jej założycielem był Joseph Hardtmuth. Kilkadziesiąt lat później, w 1848 roku firma została przeniesiona. Nowa fabryka powstała w Czeskich Budziejowicach - powodem przeniesienia był między innymi łatwiejszy dostęp do złóż grafitu. Po II wojnie światowej firma uległa nacjonalizacji przez władze czeskie (wcześniej miasto znajdowało się na terenie Cesarstwa Austriackiego). Ważna data to także 1994 rok - sprywatyzowana ponownie marka stała się wtedy częścią Gama Group. Z kolei W 2016 roku w Harbutowicach powstała nowa siedziba firmy.


Innowacyjność i jakość


Na początku działalności firma skupiła się na produkcji ołówków, które z czasem były proponowane w 20 wariantach twardości. W 1802 roku przedsiębiorstwo opatentowało innowacyjny wkład do ołówka 1500 - był on wykonany ze spieku grafitu i glinki kaolitowej. W 1889 roku produkt ten zdobył złoty medal na paryskiej wystawie światowej. Oznaczenie poziomu twardości, zaproponowane przez założyciela firmy i jednocześnie wynalazcy ołówka, było pierwszym tego rodzaju rozróżnieniem i obowiązuje do dziś! Warto też wiedzieć, że ołówek 1500 również jako pierwszy został polakierowany farbą (w żółtym kolorze). Ciekawostką, a zarazem ważnym faktem jest to, że od 1894 roku w firma posługuje się nazwą diamentu z korony brytyjskiej królowej Wiktorii.


Produkty czeskiego producenta


Ołówki tej marki podbiły świat - posługują się nimi zawodowcy, hobbyści, a także dzieci, uczniowie i studenci. W ofercie firmy znaleźć można również ołówki automatyczne oraz przybory kreślarskie potrzebne do rysunku technicznego. Bardzo dużą popularnością cieszą się również pastele proponowane przez Koh I Noor, a także kredki - produkty te, tak samo zresztą jak ołówki, pozwalają uzyskać artystyczne efekty.

W sklepie Biuronimo.pl można znaleźć różne produkty czeskiej marki. Jednym z nich są suche pastele w kompletach. Są to artystyczne kredki, którymi chętnie posługują się zarówno dojrzali profesjonaliści, jak i dzieci. Kredki te znakomicie się rozcierają i umożliwiają uzyskanie efektu łagodnych przejść tonalnych. Ponadto, w sklepie dostępne są kredki akwarelowe - można ich używać jak zwykłe kredki albo - przy użyciu wody i pędzelka - jak farbę akwarelową. Na uwagę zasługują też kredki artystyczne Progresso. Są to całkowicie zużywalne, bezdrzewne produkty nadające się do kreślenia konturów, ale także do kolorowania powierzchni.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów