Kredki akwarelowe

Kredki akwarelowe to świetny pomysł na prezent dla dziecka, ale trzeba pamiętać o tym, że również wielu profesjonalnych artystów chętnie posługuje się nimi w swojej pracy. Dzięki takim kredkom można wykonać rysunek na sucho, a także osiągnąć efekt podobny do tego, który uzyskuje się podczas posługiwania się farbami akwarelowymi. 

Czym są kredki akwarelowe?

Dostępne w naszym sklepie kredki dające efekt akwareli to produkty najwyższej jakości, dlatego są polecane nawet najbardziej wymagającym artystom. Czym różnią się od zwykłych kredek? Ich miękkie grafity zawierają bardzo dużo pigmentów połączonych ze spoiwem, które rozpuszcza się w wodzie. Właśnie dlatego, malując kredkami akwarelowymi, otrzymuje się efekt jak podczas malowania farbami akwarelowymi. Interesujące efekty uzyskuje się, gdy naniesioną kredkę rozprowadzi się mokrym pędzlem tylko w niektórych obszarach rysunku, pozostawiając gdzieniegdzie nierozmyte linie i kontury. Warto przećwiczyć różne techniki rysowania kredkami akwarelowymi, nie zapominając o tym, że można je nanosić zarówno na suchy, jak i na mokry papier. Najlepiej użyć specjalnego papieru akwarelowego, ponieważ jest on dość gruby i nie zniekształca się, gdy jest wilgotny.

Kredki tego rodzaju są bardzo praktyczne - dają dużo możliwości, a przy tym są lekkie, poręczne i nie zajmują dużo miejsca. Okazują się zatem doskonałe nie tylko dla tych, którzy swoje prace wykonują w domu lub w pracowni, ale także dla osób lubiących robić szybkie szkice na spacerze lub w podróży. To wszechstronne narzędzie jest cenione przez grafików, ilustratorów i projektantów mody.

Które kredki akwarelowe wybrać?

W naszym sklepie internetowym można zakupić zestawy kredek akwarelowych renomowanych marek, czyli Faber-Castell, Koh-I-Noor oraz Pentel. Proponujemy zestawy, w których znajduje się nawet ponad 30 kredek, a także mniejsze komplety. Małe zestawy są szczególnie polecane tym, którzy chcą dopiero przetestować ten rodzaj kredek. Kredki marki Faber-Castell przeznaczone dla dzieci w wieku 6+ mają opatentowaną strefę antypoślizgową - ułatwia ona rysowanie i trzymanie kredki. Ponadto produkt jest pokryty lakierem na bazie wody, a grafit jest szczególnie odporny na pękanie. Niektóre komplety zawierają także specjalnie dobrany pędzelek oraz inne przydatne akcesoria, na przykład temperówkę. Warto sprawdzić, jakie dodatkowe zalety kredek gwarantuje producent. Niektóre są szczególnie polecane artystom oczekującym, że pigmenty będą wyjątkowo intensywne, nieblaknące i odporne na światło.

Dzięki wysokiej klasy kredkom akwarelowym chwile spędzone na rysowaniu będą wyjątkowe. Tymi kredkami można tworzyć nietuzinkowe szkice, rysunki i prace plastyczne z użyciem wody. Kredki te pozwalają stworzyć intrygujące portrety, rysunki postaci, a także pejzaże i ilustracje. Niewątpliwie rozwijają kreatywność, ponieważ zachęcają do stworzenia własnej niepowtarzalnej techniki rysowania i malowania.

Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy