Kredki pastelowe

W ostatnim czasie coraz popularniejsze staje się malowanie kredkami nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kredki pastelowe. Nie wszyscy, jednak wiedzą jak ich używać i które wybrać.

Czym są, jak wyglądają i z czego się tworzy kredki pastelowe?

Kredki pastelowe to taki typ kredek, który jako sztyft zawiera suchą pastelę w drewnianej obudowie, więc przypominają swoim wyglądem kredkę ołówkową. Pastela znajdująca się w sztyfcie zawiera glinkę, substancje wiążące oraz pigmenty. Kredki służą do malowania i rysowania. Są wytrzymałe na uszkodzenie, wygodnie i łatwe w użyciu. Świetnie nadają się do szkicowania i małych rysunków, a także drobnych detali.

Wady i zalety kredek pastelowych

Przede wszystkim te kredki są bardzo wygodne w użyciu, dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Kolejną zaletą jest bogata gama kolorów i odcieni. Są również niesamowicie precyzyjne. Nie brudzą tak jak klasyczne pastele. Wadą jest to, że nie nadają się do malowania dużych powierzchni, przede wszystkim dlatego, że łatwo się zużywają. Dodatkowo są dość drogie, więc w nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Jak malować kredkami pastelowymi?

Pastele w kredce dają efekty podobne do zwykłych pasteli, z tym że są bardziej dokładne. Można je temperować za pomocą ostrzałki lub papieru ściernego. Maluje się nimi zazwyczaj na gładkim, sztywnym papierze, ale niektórzy sięgają też po chropowate powierzchnie. Rysuje się najczęściej linie, jeśli rysunek jest duży to wypełnia się je zwykłymi pastelami, przy tworzeniu detali sięga się znów po kredki. W przypadku małych rysunków, często całość tworzy się kredkami. Istnieje także możliwość rozcierania kolorów palcem. Przy rysowaniu nie należy wkładać zbyt dużego nacisku, bowiem już lekkie pociągnięcia kredką pozostawiają wyraziste linie. Można także łączyć zwykłe pastele z pastelami w kredce, co daje bardzo ciekawy efekt.

Produkty dostępne w sklepie 

W ofercie sklepu znajdziemy szeroką gamę kredek pastelowych. Znajdziemy tu nie tylko pastele suche, ale także pastele olejne. Ciekawe są też pastele służące do malowania na tkaninach. Zakupić można też kredki w drewnianej oprawie, a także takie klasyczne. Do wyboru są niedrogie kredki w podstawowych barwach dla dzieci. Są też takie dla artystów, w wielu kolorach i odcieniach. Asortyment jest naprawdę ogromny i jest z czego wybierać, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

W tej kategorii znajdziesz kredki pastelowe renomowanej firmy Faber-Castell.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy