Lista produktów producenta: 

Post-It

Jaką historię może mieć produkt, bez którego trudno sobie wyobrazić przekazywanie krótkich informacji czy zaznaczanie stron bądź treści w książce? Niewielkie rozmiary, charakterystyczna żółta barwa oraz wąski pasek kleju na odwrocie - oto wyróżniające cechy marki Post It, która na dobre zadomowiła się w ponad 150 krajach na świecie.


Na początku był ... klej


Zaczęło się ponad 40 lat temu w amerykańskiej firmie 3M, w której naukowiec Spencer Silver, zajmował się badaniem klejów. Chcąc opracować mocną substancję klejącą, odkrył lepki w konsystencji, a zarazem łatwo odklejający się od powierzchni preparat. Nie sądził, że przyczyni się do stworzenia innowacyjnego rozwiązania.
Art Fry, kolega z branży, irytował się za każdym razem, kiedy zaznaczał strony małymi ścinkami papieru, a one z uporem wypadały. Marzył, aby zakładki trzymały się papieru i zarazem nie niszczyły go podczas wyciągania. Wówczas przypomniał sobie o współpracowniku "od kleju" i doznał, jak sam później określił, olśnienia.


Post it - kanarkowy bestseller


Samoprzylepne karteczki wielokrotnego użytku okazały się wielkim sukcesem, a ich jasnożółty kolor, wybrany przypadkowo z powodu braku innego koloru papieru, stał się obok kwadratowego kształtu, cechą wyróżniającą. Mogą być umieszczanie na dokumentach papierowych oraz powierzchniach o innej strukturze. Powierzchnia klejąca pozwala na łatwe odrywanie karteczek, nie uszkadzając przy tym papieru i nie pozostawiając śladów.


Praktyczność pod ręką


Do najbardziej popularnych produktów Post It, oprócz samoprzylepnych karteczek, należą zakładki indeksujące. Dzięki nim z łatwością można zaznaczyć konkretną stronę w dowolnej części książki lub dokumentu, a przyjazny kształt i kolorystyka gwarantują bezproblemowe odnajdywanie kluczowych treści.

W ofercie Biuronimo znaleźć można karteczki samoprzylepne w postaci bloczków lub notesów o jedno- lub wielokolorowej barwie. Dostępne są również tzw. kostki mini. 


Proponowane zakładki indeksujące posiadają podłużną prostokątną formę, a część z nich wyróżnia się zakończeniem trójkątnym, przez co zyskały miano strzałek. Wskazują wybrany fragment tekstu, co przy dużej ilości treści stanowi duże ułatwienie. Można je nabyć także w formie wygiętej lub ze wzmocnionym klejem.

Chcąc jeszcze lepiej użytkować karteczki samoprzylepne i zakładki indeksujące warto zaopatrzyć się w podajnik, dzięki któremu oderwanie jednej karteczki spowoduje automatyczne podanie kolejnej. Oryginalne kształty podajników to niebanalny i praktyczny gadżet na biurku.

Pokazuje 1 - 40 z 58 elementów