Kategorie

Jakie kredki wybrać?

Autor     mar 25, 2019     Wszystkie , Artykuły piśmienne    0 Komentarzy
Jakie kredki wybrać?
Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie kredki wybrać, poprowadzimy Cię przez ten proces, mając na uwadze poziom Twojego zaawansowania w rysowaniu. Jeśli dopiero zaczynasz doradzimy Ci, jak zacząć, aby się nie zniechęcić. Jeśli zaś jesteś profesjonalistą, zaproponujemy Ci zestaw kredek cenionych w kręgach artystycznych, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania i potrzeby. Również dla dzieci znajdą się rekomendacje, które z pewnością rozbudzą w nich chęć do rysowania. Zaczynajmy. 

Jakie kredki wybrać dla początkujących?


Wybór zestawu startowego dla początkujących rysowników to nie lada wyzwanie, ponieważ wymaga zdobycia przynajmniej podstawowej wiedzy na temat typów kredek dostępnych na rynku. Dobór kredek dodatkowo powinien być więc uzależniony od efektu, który chcemy uzyskać na papierze. 

Jednakże, aby skrócić Waszą drogę poszukiwań, dla rysowników, których celem będzie po prostu złapanie bakcyla, na początek polecimy kredki Faber Castell. Są to drewniane kredki wysokiej jakości, których niepodważalnym atutem jest dostępność w dużej gamie kolorystycznej i stosunkowo niska cena. Barwy kredek Faber Castell zostały dobrane natomiast w taki sposób, aby ze sobą współgrały, co zdecydowanie ułatwi początkującym artystom proces twórczy. 
jakie kredki wybrać

Kredki dla profesjonalistów


Kredki dla profesjonalistów to przede wszystkim produkty najwyższej jakości, wykonane z najlepszych materiałów i dostępne w bogatej gamie kolorów. Do tej kategorii produktów możemy zaliczyć kredki ołówkowe Faber Castell Polychromos - kredki polecane i doceniane przez artystów. Kredki Polychromos są dostępne w bardzo bogatej kolorystyce. To właśnie wachlarz 120 kolorów i możliwość ich mieszania sprawia, że produkt ten cieszy się niegasnącą popularnością. Kredki te są także odporne na złamania, ścieranie i wodę, co czyni je niezwykle trwałymi. 

Innym typem kredek cenionych w kręgach artystycznych są kredki akwarelowe Koh-i-Noor Mondeluz. Ten typ kredek charakteryzuje się wielofunkcyjnością - można nimi malować zarówno na sucho jak i na mokro. Kredki te można także wykorzystywać do tworzenia efektu akwareli na rysunkach, co tylko potwierdza ich wszechstronność. Koh-i-Noor Mondeluz są także dostępne w zadowalającej gamie kolorów - do dyspozycji mamy 83 kolory. 

Kredki dla dzieci


Podczas wyboru kredek dla małych dzieci, przede wszystkim powinniśmy kierować się ich wygodą użytkowania, zachęcającą najmłodszych do kontynuowania nauki rysowania. Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku jest zakup kredek woskowych (świecowych), które nie wymagają od rysującego dużej siły nacisku, tym samym ułatwiając malowanie. Dobrym wyborem będą kredki woskowe Bambino, które od lat towarzyszą najmłodszym w pierwszych krokach w rysowaniu. Kredki tej marki wyróżnia bogactwo i intensywność kolorów, a także wyśmienite krycie. Dla starszych dzieci, które potrafią sprawnie trzymać przybory, warto zdecydować się natomiast na klasyczne kredki ołówkowe.
 Przesuń do góry
Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod