Kategorie

Co zabrać w podróż?

Autor     maj 1, 2019     Wszystkie , Porady    0 Komentarzy
Wymarzony urlop zbliża się wielkimi krokami. Wreszcie przyjdzie czas na odpoczynek i relaks. Aby w pełni...
Biuronimo.pl
Co zabrać w podróż?

Wymarzony urlop zbliża się wielkimi krokami. Wreszcie przyjdzie czas na odpoczynek i relaks. Aby w pełni cieszyć się wizją nadchodzącej wyprawy warto wcześniej przygotować się do wyjazdu i zastanowić się co zabrać w podróż. Wówczas pakowanie bagażu nie będzie stresującą i nielubianą czynnością.

Co powinno znaleźć się w bagażu podróżnika?

Dokumenty

To jedna z najważniejszych rzeczy, o której trzeba pamiętać pakując walizki. Obligatoryjnie należy zabrać dowód osobisty, a jeśli celem podróży są kraje spoza UE również paszport. Bez względu na to czy wyjazd jest wykupiony w biurze podróży czy organizowany indywidualnie warto mieć ze sobą potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia turystycznego.

Gotówka i karty płatnicze

Każda podróż wiąże się z wydatkami. Obowiązkowy element bagażu powinny więc stanowić środki finansowe. Jeśli w miejscu pobytu będzie bezproblemowy dostęp do bankomatów można nastawić się na korzystanie z kart płatniczych i zabrać mniej gotówki.

Ubrania i buty

Rodzaj i ilość ubrań będzie uzależniona od celu podróży i długości pobytu. Co zabrać w podróż wybierając się w ciepłe miejsca? Poza letnimi ubraniami i okularami przeciwsłonecznymi trzeba przygotować garderobę , która przyda się w chłodniejsze wieczory. Warto mieć ze sobą kurtkę, długie spodnie czy bluzę. Rzeczy powinny być lekkie, wygodne i funkcjonalne. Najlepiej zabrać ubrania, które się nie gniotą i nie wymagają prasowania. Nie należy zapominać o wygodnych butach. Poza klapkami czy sandałami element wyposażenia każdego bagażu powinno stanowić kryte obuwie.

Kosmetyki

Wybierając się w podróż nie należy zapominać o kosmetykach. Wśród nich powinny się znaleźć następujące rzeczy: mydło i/lub żel pod prysznic, szampon, szczoteczka do zębów, dezodorant, szczotka lub grzebień, chusteczki higieniczne, krem do opalania. Męska część podróżujących nie powinna zapominać o akcesoriach do golenia.

Leki

W dobrze przygotowanym bagażu podróżnym muszą znaleźć się środki medyczne. Walizki powinny zawierać zarówno leki, które są stale przyjmowane, jak i medykamenty, które mogą się przydać w nagłych wypadkach. Warto zabrać: środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, plastry z opatrunkiem, preparaty do dezynfekcji, środki łagodzące poparzenia słoneczne, specyfiki przeciwko owadom i łagodzące ukąszenia.

Przewodniki i mapy turystyczne

To rzeczy, które na pewno przydadzą się turyście w miejscu odwiedzanym przez niego po raz pierwszy. Będą pomocne przy zwiedzaniu i aktywnym spędzaniu czasu. Warto wybrać przewodnik książkowy, który poza opisem atrakcji będzie zawierał: hotele, restauracje, rozkład komunikacji czy mapę.

Co zabrać w podróż ze sprzętu elektronicznego?

Nikt chyba nie wyobraża sobie wyjazdu bez telefonu. Najkorzystniej jeśli będzie on posiadał nawigację i dostęp do internetu.

Kolejnym i niezbędnym urządzeniem podczas podróży będzie aparat fotograficzny. Mniej wymagającemu turyście wystarczy taki w telefonie komórkowym, bardziej wymagający podróżnik zdecyduje się na lustrzankę lub aparat analogowy.

Wybierając się w podróż ze sprzętem elektronicznym w bagażu nie powinno zabraknąć urządzeń do jego ładowania. Nie zawsze jednak ładowarki będą pasować do gniazdek, bo na świecie jest kilkanaście ich rodzajów. Idealnym rozwiązaniem będzie więc zabranie tzw. adaptera turystycznego, czyli urządzenia z wymiennymi wtyczkami do gniazdek.

Podróżujący powinni również zabierać ze sobą power bank. To małe, przenośne urządzenia do ładowania sprzętów mobilnych, stanowiące niezastąpione źródło energii w sytuacji, kiedy nie ma możliwości dostępu do gniazdka elektrycznego.

Sprawdź akcesoria do urządzeń mobilnych w naszym sklepie i zamów wszystko, czego potrzebujesz.

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu do podróży można spokojnie i w dobrym nastroju oczekiwać na nadchodzącą przygodę. Optymizm i pozytywne nastawienie będzie niezbędne podczas wyjazdu.

Powiązane produkty

Powiązane wpisy:

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod