Kategorie

Jak wybrać tornister szkolny?

Autor     lip 25, 2019     Wszystkie , Artykuły szkolne    0 Komentarzy
Jak wybrać tornister szkolny?

Początek roku to szkolnego to wyjątkowe i ekscytujące wydarzenie dla każdego malucha, który dopiero rozpoczyna swoją szkolną naukę w pierwszych klasach nauczania początkowego. Dla rodziców może to być również stresujące i na pewno każdy z nas chce jak najlepiej przygotować swoją pociechę, by szkoła była dla niej miejscem przyjaznym i rozwijającym. To co może w tym pomóc, a także ułatwić oraz uprzyjemnić naukę naszemu dziecku, to wyposażenie je w odpowiednie akcesoria. Zakup niektórych z nich wymaga od nas trochę większej uwagi, przykładem może być tornister szkolny, który musi być wygodny w noszeniu i użytkowaniu.

Cechy najlepszych tornistrów

Noszenie wielu książek, zeszytów i akcesoriów może być dużym obciążeniem dla drobnego, jeszcze nieukształtowanego organizmu dziecka. Aby nie dokładać mu dodatkowego obciążenia warto wybrać dość lekki tornister - do maksymalnie 1 kilograma, tak by wraz z zawartością nie przekraczał on 10% wagi dziecka. Istotne są też jego wymiary, dziecko musi swobodnie zmieścić w tornistrze książki w formacie A4. Bardzo ważny jest materiał z jakiego wykonano tornister oraz jego budowa. Tył oraz spód powinny być dodatkowo wzmocnione i usztywnione, by zawartość się nie przechylała i nie uwierała malucha i by tornister dobrze przylegał do pleców. Dzięki temu da on podparcie kręgosłupowi, a dziecku będzie łatwiej utrzymać prostą sylwetkę. Tornister powinien być dopasowany do wielkości dziecka i nie wystawać poza jego ramiona w górnej części oraz nie wystawać poza kości miednicy w dolnej części. Szelki powinny być regulowane, aby możliwe było ich dopasowanie i ustawienie plecaka na odpowiedniej wysokości. Szersze i wykonane z kilku warstw materiału szelki nie będą się wżynać w ramiona, co przełoży się na pewno na komfort noszenia tornistra. Warto wybrać tornister, który w środku będzie posiadał przegrody, a na zewnątrz dodatkowe kieszenie i uchwyty. Dzięki temu dziecku łatwiej będzie utrzymać w środku porządek, zorganizować zawartość, a także odszukać potrzebne w danej chwili przedmioty. Taki układ umożliwia również lepsze rozmieszczenie akcesoriów i równomierne obciążenie tornistra.

Jak wybrać tornister szkolny dla dziecka?

Tornister powinien posłużyć dziecku przez pierwsze lata jego nauki, dlatego warto zdecydować się na taki, który jest profesjonalnie wykonany i mamy pewność, że korzystanie z niego nie będzie sprawiać problemów. Wybierając tornister działających od wielu lat i uznanych w branży firm, takich jak Herlitz, mamy pewność, że wyposażamy dziecko w najwyższej jakości akcesorium. Tornistry tej marki są wykonane z materiał, który jest nieprzemakalny, a także odporny na zabrudzenia. Dzięki temu sprawdzi się w każdej sytuacji i w każdych warunkach atmosferycznych. Tył każdego tornistra jest z kolei pokryty oddychającym materiałem, który odprowadza wilgoć. Dzięki takiemu rozwiązaniu plecy dziecka się nie pocą i nie przegrzewają. Tornistry posiadają różną pojemność, np. seria MIDI ma pojemność 16 litrów, a LOOP 15 litrów co sprawia, że można je dopasować do potrzeb dziecka. Odpowiednie wyprofilowanie sprawia, że tornistry stanowią podparcie dla kręgosłupa, a dzięki odblaskom nasze dziecko jest widoczne w każdych warunkach. Tornistry są dostępne w różnych kolorach i wzorach, mamy też możliwość zakupu zestawu, który oprócz plecaka zawiera piórnik i worek na buty.

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod