Kategorie

Jakie są rodzaje piórników szkolnych?

Autor     sie 15, 2019     Wszystkie , Artykuły szkolne    0 Komentarzy
Jakie są rodzaje piórników szkolnych?
Co roku rodzice uczniów muszą zaopatrzyć swoje dzieci w produkty niezbędne w szkole. Jednym z nich jest piórnik wyposażony w całkiem sporo elementów. Rynek zalewa ogromna ilość rozmaitych piórników - kuszą promocyjnymi cenami i efektownym wyglądem, ale nie każdy z nich sprawdzi się równie dobrze podczas szkolnych zajęć. Warto wiedzieć, jakie są rodzaje piórników i wybrać taki, który najlepiej spełni swoje zadanie. Oczywiście inne modele sprawdzają się w pierwszych latach szkoły podstawowej, inne są idealne dla nastolatków. W każdym przypadku liczy się funkcjonalność!

Piórniki z wyposażeniem i piórniki bez wyposażenia

Przed zakupieniem piórnika warto ustalić, czy dziecku potrzebny jest model z wyposażeniem, czy raczej wybrać ten bez elementów w środku. Piórnik z wyposażeniem to idealna opcja zwłaszcza dla młodszych uczniów, którzy na zajęciach zdecydowanie częściej niż licealiści używają kredek i pisaków. Warunek jest jeden: piórnik musi posiadać wyposażenie wysokiej jakości. Doskonałym wyborem będzie na przykład któryś z piórników Herlitz, ponieważ marka dokłada wszelkich starań, by nawet najdrobniejsze elementy ich wyposażenia wykonane były z najlepszych, bezpiecznych materiałów. Kredki, które się nie łamią i mają wysoką zawartość pigmentów, wydajne pisaki, niezawodne gumki do mazania, dobre temperówki, dokładne linijki i ekierki - odpowiednio wyposażony piórnik ułatwi dziecku naukę i pracę w szkole oraz w domu. Niestety na rynku jest mnóstwo piórników z wyposażeniem bardzo niskiej jakości - takie produkty często okazują się stratą pieniędzy. Nie dość, że trzeba w nich wymieniać wyposażenie, to również sam piórnik wykonany jest nierzadko z szybko zużywających się materiałów niekoniecznie bezpiecznych dla zdrowia. Kolejną kwestią jest to, jak wyposażony jest piórnik. Czasem trzeba uzupełniać go o długopis, ołówek albo linijkę, a nie zawsze ma on miejsce na dodatkowe elementy.

Z ilu komór powinien się składać?

Piórniki mogą być jedno-, dwu-, lub trzykomorowe. Młodsze dzieci zazwyczaj chcą mieć piórnik z trzema komorami, w którym jest mnóstwo rozmaitych elementów. Oczywiście nie wszystkie z nich okazują się niezbędne, a warto wziąć pod uwagę, że taki trójkomorowy piórnik może dość sporo ważyć i zabierać dużo miejsca. Bywa, że piórnik z dwiema komorami jest praktyczniejszy niż ten z trzema, dlatego należy sprawdzić, co piórniki mają w swoim wyposażeniu. A może być ono różne. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że inaczej powinno wyglądać wyposażenie piórnika dla dziecka, które jest u progu swojej edukacji, a inaczej wyposażenie piórnika ucznia o kilka lat starszego. Niektórym uczniom wystarcza jednokomorowy piórnik, inni (zwłaszcza dziewczynki) nie mogą obejść się bez większego modelu. Interesującym rozwiązaniem jest jednokomorowy piórnik z dodatkowymi wewnętrznymi klapkami.

Tuby i kosmetyczki

Zdecydowanie mniej skomplikowane piórniki w formie tuby lub kosmetyczki cieszą się szczególnym powodzeniem wśród nastolatków, którzy rzadko kiedy sięgają po kredki lub pisaki. Długopis, ołówek, pisak do podkreślania ważnych notatek, linijka i gumka z powodzeniem zmieszczą się do piórnika typu kosmetyczka. Tuby są nieco obszerniejsze - można w nich zmieścić też kredki i pisaki, więc są również opcją dla młodszych uczniów. Jednak takie rodzaje piórników nie zapewniają kredkom i ołówkom dobrej ochrony przed połamaniem (co ma miejsce w przypadku piórników z solidnym usztywnieniem). Wiadomo przecież, że dzieci czasem rzucają niedbale plecaki na podłogę, a to nie służy przyborom szkolnym! 

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod