Kategorie

Jak urządzić domowe biuro

Autor     wrz 16, 2019     Wszystkie , Sprawy biurowe    1 Komentarzy
Programiści, logistycy czy copywriterzy – coraz więcej zawodów sprzyja pracy w domowym zaciszu. Wiele...
Biuronimo.pl
Jak urządzić domowe biuro
Programiści, logistycy czy copywriterzy – coraz więcej zawodów sprzyja pracy w domowym zaciszu. Wiele firm decyduje się na zatrudnienie pracowników zdalnych, dzięki czemu nie tracą oni czasu na dojazd do biura. Z domu swoje zawodowe obowiązki wykonują też właściciele spółek oraz małych przedsiębiorstw. Firmy jednoosobowe również chętnie rejestrowane są pod domowym adresem. Osoby zatrudnione na takich zasadach są jednak odpowiedzialne za przygotowanie swojego stanowiska pracy. Poznajmy zatem proste rozwiązania na to, jak urządzić domowe biuro, aby było profesjonalne i sprzyjało owocnemu wypełnianiu powierzonych nam obowiązków.

Spokój i światło słoneczne gwarancją efektywności

Zanim jeszcze wybierzemy się do sklepu meblowego w celu zakupu podstawowego wyposażenia naszego biura, zastanówmy się, w którym miejscu chcemy je urządzić. Najlepiej byłoby oczywiście, gdyby zagościło ono w osobnym pokoju. Nie każdy z nas jest jednak w stanie wygospodarować w domu dodatkowe pomieszczenie. W takim przypadku wybierzmy kącik, usytuowany w miejscu wolnym od zgiełku. Biurem może stać się część sypialni bądź salonu. Jeżeli mamy do dyspozycji strych lub piwnicę – nasze stanowisko pracy może stanąć właśnie tam. Zwróćmy jednak uwagę na ilość naturalnego światła słonecznego, która wpada do danego pomieszczenia. Im będzie ono jaśniejsze, tym bardziej efektywna stanie się nasza praca. Kąt padania promieni słonecznych jest równie ważny, ponieważ podczas pracy słońce nie powinno razić nas w twarz.

Jak urządzić domowe biuro – podstawy

Skoro wybraliśmy już idealne miejsce, w którym urządzimy nasze domowe biuro, możemy przystąpić do zakupu podstawowych mebli. Mowa oczywiście o biurku oraz fotelu. To pierwsze musi być wystarczająco duże, aby pomieściło wszystkie potrzebne nam do pracy sprzęty. Zwróćmy szczególną uwagę także na wysokość biurka. Najlepiej, gdyby było ono regulowane. Jeżeli chodzi natomiast o fotel, musi być on przede wszystkim wygodny. Ważne jest również, aby sprzyjał przyjmowaniu prawidłowej postawy ciała, dbając tym samym o nasz kręgosłup. Poszukajmy zatem modelu wyposażonego z zagłówek oraz podłokietniki, z oparciem, które można swobodnie dopasowywać.

Dobry sprzęt i dodatkowe oświetlenie

Biurko oraz fotel to jedynie podstawy. Jeśli zastanawiamy się, jak urządzić domowe biuro, nie możemy zapominać o sprzęcie, na którym będziemy pracować. Najczęściej jest to oczywiście komputer. W przypadku, gdy pracodawca nie przydzieli nam służbowego laptopa, obowiązek wyboru sprzętu spadnie na nas. Jego parametry uważnie dobierzmy do rodzaju pracy, którą będziemy wykonywać. Niezbędne mogą okazać się także: dodatkowy monitor, wygodna klawiatura, czy zewnętrzne dyski do przechowywania danych. Nie zapominajmy ponadto o sztucznym oświetleniu. W pochmurne dni używać wszak będziemy dodatkowego źródła światła jak lampka na biurko oraz oświetlenie ogólne, montowane na suficie.

Sprawna organizacja pracy

Aby nasza praca przebiegała sprawnie, domowe biuro powinno być wyposażone w specjalistyczne akcesoria. Z czasem zacznie nam przybywać dokumentów, szczególnie jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą. Aby uniknąć chaosu, musimy je umiejętnie posegregować. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku półki do przechowywania dokumentów z serii Varicolor. Dzięki nim utrzymanie porządku stanie się dużo łatwiejsze. Pamiętajmy również o ustawieniu na biurku specjalnego pojemnika na długopisy i inne przybory. Pod biurkiem obowiązkowo powinien znaleźć się kosz na śmieci. Dobrym pomysłem jest wstawienie do domowego biura także dodatkowych regałów lub szafek, w których możemy trzymać ważne dokumenty, które nie są nam potrzebne na co dzień.

Powiązane produkty

1 Komantarzy

  • Avatar
   Dariusz Rojek
   paź 7, 2019

   Powinnaś być jeszcze niszczarka Leitz IQ.

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod