Kategorie

Jakie są rodzaje niszczarek?

Autor     paź 1, 2019     Wszystkie , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
Wszystkie dokumenty, informacje w formie papierowej lub zapisanej na płytach CD i innych nośnikach...
Biuronimo.pl
Jakie są rodzaje niszczarek?

Wszystkie dokumenty, informacje w formie papierowej lub zapisanej na płytach CD i innych nośnikach danych, które zawierają prywatne wpisy, gdy już przestają być potrzebne, powinny zostać skutecznie zniszczone, aby nie trafiły w niepowołane ręce. Małe biuro, średnia firma, czy duże przedsiębiorstwo, każdy, kto prowadzi przepływ dokumentacji w tego typu formie, powinien przejrzeć rodzaje niszczarek i wybrać sprzęt, który ułatwi pozbycie się zbędnych materiałów. W sytuacji, gdy prowadzona działalność zakłada obrót znaczną ilością poufnych danych, jest to nie tylko udogodnienie, ale konieczność.

Rodzaje niszczarek

Przede wszystkim należy dokonać podziału na urządzenia do cięcia papieru i maszyny wielofunkcyjne, które za zadanie mają również niszczenie nośników danych, takich, jak: karty kredytowe, płyty CD i DVD, Blu-ray, drobne elementy łączące kartki papieru - spinacze, zszywki, też zostaną poddane destrukcji, więc nie trzeba tracić czasu na rozpinanie plików.

Efektywność

Na rynku możemy znaleźć różnego typu urządzenia do niszczenia. Ich cena jest bardzo zróżnicowana i zależy od tego, w jakim celu chcemy używać sprzętu. Jeśli potrzebujesz małej niszczarki, która będzie używana raz na jakiś czas w warunkach domowych, możesz nabyć tani, prosty model już za kilkadziesiąt złotych. Istnieją też urządzenia przeznaczone dla dużych korporacji, które nie tylko niszczą ogromne ilości papieru, kartonów, tekstury, ale też znakomicie radzą sobie z plastikowymi butelkami i gnieceniem aluminiowych puszek. Koszt takich maszyn to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Cena jest dostosowana do wydajności. Wielkie przedsiębiorstwa zainwestują w niszczarki, które przemielają większą ilość papieru w jak najkrótszym czasie, biuro, w którym usuwa się mniej zapisanych informacji, może zaopatrzyć się w urządzenie o mniejszej mocy.

Format papieru

Standardowy sprzęt jest przystosowany do niszczenia kartek w formacie A4, zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie model poradzi sobie z formatem A3, jeśli tego właśnie oczekujesz, nie wszystkie typy niszczarek posiadają tego rodzaju funkcję.

Metoda rozdrabniania dokumentów

Kolejną sprawą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest metoda cięcia. Papier może być rozdrabniany na małe paski, gdy stopień poufności niszczonych dokumentów nie jest duży. Jeśli chcemy pozbyć się zapisanych informacji w bardziej pewny sposób, należy wybrać niszczarkę ścinkową, która poza rozcinaniem kartki wzdłuż na paski, przecina ją także wszerz, tworząc drobne elementy.

Poziom bezpieczeństwa DIN

Norma DIN 66399 określa stopień tajności rozdrobnionych materiałów. Zależnie od rodzaju poufności usuwanych danych, możemy dobrać urządzenie, które spełnia określone parametry zachowania bezpieczeństwa. Rozróżniane jest siedem stopni niszczenia, ze względu na rozmiar wyrzucanych pozostałości, który wynosi dla pierwszego stopnia, od 12 mm dla pociętych pasków najmniej ważnych dokumentów, do ścinków o szerokości nieprzekraczającej 1 mm i powierzchni do 5 mm kwadratowych dla ściśle tajnej dokumentacji.

Kupując urządzenie do domu lub firmy, przy wyborze modelu, zastanów się, ile papieru lub innych nośników danych będziesz niszczył, jak dużo czasu musisz na to poświęcić, ile osób będzie korzystało ze sprzętu i jaki poziom rozdrobnienia dokumentów, pomoże zachować bezpieczeństwo. Dobry wybór zagwarantuje usprawnienie pracy w twoim biurze i zadba o zabezpieczenie wycieku informacji.

Powiązane produkty

Powiązane wpisy:

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod