Kategorie

Pomysły na zabawy z dziećmi

Autor     lis 1, 2019     Wszystkie , Porady dla rodziców    0 Komentarzy
Każdy rodzic chce, aby jego dzieci rozwijały się jak najlepiej i były szczęśliwe, dlatego staramy się...
Biuronimo.pl
Pomysły na zabawy z dziećmi

Każdy rodzic chce, aby jego dzieci rozwijały się jak najlepiej i były szczęśliwe, dlatego staramy się stworzyć im jak najlepsze warunki do zabawy. Mamy wiele pomocnych narzędzi, które nam to ułatwiają. Mimo tego zadajemy sobie trud i w naszej głowie wciąż pojawiają się pomysły na zabawy z dziećmi. Czasami jednak nasza kreatywność ulega pewnym deficytom. Oto garść porad, które pozwolą nam spędzać czas z dziećmi przyjemnie i w trosce o rozwój ich umiejętności. 

Zabawa dopasowana do wieku i etapu rozwojowego

Nie wszystkie pomysły na zabawy z dziećmi wymagają od nas wielkiego zaangażowania. Czasem mnóstwo frajdy może dawać zwykła zabawa w chowanego lub kolorowanie. Podczas malowania dziecko będzie rozwijało swoje umiejętności motoryczne, a my będziemy mogli cieszyć się patrząc jak bardzo absorbuje go kolorowanka. Kiedy dzieci są małe, trudno je zająć i dość szybko się nudzą, dlatego stale trzeba zmieniać im zajęcia. Z miesiąca na miesiąc jednak potrafią coraz dłużej skupić swoją uwagę, zwłaszcza na tych czynnościach, które sprawiają im rzeczywistą radość. Dzieci, które mają około dwóch lat zazwyczaj zaczynają się interesować zabawkami konstrukcyjnymi. Klocki to nieograniczone możliwości tworzenia budowli oraz realizacja podpowiedzi wyobraźni. Jeśli też lubimy takie zajęcia może się to okazać świetnym sposobem na odstresowanie się po niełatwym dniu.

Sprawdzone pomysły na zabawy z dziećmi

Proste sposoby na zabawy z dziećmi wydają się niezawodne. Oczywiście warto pamiętać o tym, że dość szybko możemy uczyć dziecko samodzielności i tego, żeby bawiło się samo lub z rówieśnikami. Kiedy jednak tylko możemy to warto angażować się we wspólne wykonywanie różnych czynności. Może być to pieczenie ciastek czy krojenie owoców do zdrowej sałatki. Niektóre dzieci uwielbiają lepić figurki przygotowane z ciasta na przykład z mąki i z wody. Sprawdzonym sposobem na zabawę pełną śmiechu jest plastelina. To ogromny potencjał i tworzenie barwnego świata figurek ulubionych zwierzaków czy roślin. Kiedy zależy nam na wartości edukacyjnej, możemy wspólnie lepić literki. Im wcześniej zapoznajemy dziecko z alfabetem, tym łatwiej mu później uczyć się czytania i pisania, ponieważ nie jest to dla niego obcy świat.

Zabawa dla małych i dużych

Pomysły na zabawy z dziećmi często są rezultatem tego, co sami robiliśmy w dzieciństwie, dlatego warto sobie przypominać te dawne dzieje. Budowanie bazy z koców i poduszek przy pomocy krzeseł to również wielka frajda, którą znamy ze swoich wspomnień. Dzieci zapamiętują te elementy ze swojego dzieciństwa,  którym towarzyszą emocje, dlatego warto zadbać o to, aby naszym dniom towarzyszyło jak najwięcej radości, entuzjazmu i pasji. Kiedy brakuje nam czasu i mamy wiele obowiązków, łatwo jest zapomnieć o potrzebach naszych dzieci. Warto jednak znać priorytety oraz zapewnić dzieciom nie tylko miejsce do zabawy i zabawki, ale również spędzać z nimi czas na prostych rzeczach, z których przecież składa się codzienność. Czasami szukamy oryginalnych sposobów na zabawę, ale warto pamiętać o niezwykłości prostych chwil. 

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod