Kategorie

Ranking niszczarek - Bestsellery w Biuronimo.pl

Autor     gru 16, 2019     Wszystkie , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
Niszczarka jest jednym z podstawowych (a od czasu wprowadzenia Ustawy o Ochronie Danych Osobowych...
Biuronimo.pl
Ranking niszczarek - Bestsellery w Biuronimo.pl

Niszczarka jest jednym z podstawowych (a od czasu wprowadzenia Ustawy o Ochronie Danych Osobowych obowiązkowych) urządzeń biurowych. Jednakże samo jej posiadanie nie świadczy jeszcze o tym, że w pełni dbamy o ochronę danych osobowych i innych wrażliwych informacji. Tego typu sprzęt powinien być nie tylko wydajny i niezawodny, ale również sprostać wymogom RODO. Na rynku można odnaleźć wiele urządzeń różniących się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem i cen, ale również parametrami. Na co się zdecydować? Z pomocą przychodzi nam ranking niszczarek, który wyłoni najchętniej kupowane niszczarki w sklepie Biuronimo.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze niszczarki?

Decydując się na zakup niszczarki, spotkamy się z jej dwoma rodzajami: tnącej na cienkie paski oraz tnącej na ścinki. W tym momencie musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakich celów będziemy ten sprzęt wykorzystywać. Niszczarki tnące papier na paski są tańsze, jednak nie gwarantują one pełnej poufności danych - w praktyce oznacza to, że zniszczone w ten sposób dokumenty można odtworzyć. Zdecydowanie nie poleca się ich do niszczenia szczególnie tajnej dokumentacji - w takim przypadku bezwzględnie należy wybrać niszczarkę tnącą na ścinki (pozostałe kawałki są tak małe, że praktycznie nie ma możliwości złożenia ich w jedną całość).

Głównymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze niszczarki są:

  • -poziom bezpieczeństwa (obowiązuje tu 6-cio stopniowa skala),
  • -ilość kartek, które jest w stanie jednorazowo zniszczyć,
  • -jakość zastosowanych noży tnących,
  • -wielkość kosza,
  • -poziom emitowanego hałasu.

W sklepach można znaleźć niszczarki, które oprócz papieru mogą również niszczyć dyskietki, płyty CD oraz inne nośniki informacji. Warto zaopatrzyć się w tego typu sprzęt, jeżeli wrażliwe dane przechowujemy nie tylko w tradycyjnej, ale również w cyfrowej formie.

Na jaki model się zdecydować? Ranking niszczarek

Zanim zaczniecie dokładnie zaczytywać się w parametrach poszczególnych urządzeń, zapoznajcie się ze wskazanymi niżej modelami - oto ranking niszczarek, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę:

  • 1. Niszczarka Fellowes 53C - świetne urządzenie o niewielkich rozmiarach (kosz o pojemności 23 l.), które idealnie sprawdzi się w domu. Niszczy papier na ścinki, co zapewnia wysoki poziom tajności - posiada poziom bezpieczeństwa DIN 66399 4. Oprócz tego za jej pośrednictwem można również zniszczyć płyty CD.
  • 2. Niszczarka Fellowes 21Cs - jednorazowo może zniszczyć do 12 kartek. Świetnie sprawdza się w niewielkim biurze (kosz o pojemności 15l.). Tnie papier na ścinki, a oprócz tego niszczy spinacze i zszywki i karty plastikowe. Jej poziom bezpieczeństwa do P3 (kartki) i T4 (karty kredytowe). Posiada takie funkcje jak start/stop, cofania oraz zabezpieczenie czujnika przed przegrzaniem.
  • 3. Niszczarka Rexel Auto+60x - jest to niewielka niszczarka automatyczna, która jednorazowo może zniszczyć aż 60 kartek. Jednorazowo pracuje przez 8 minut, po czym przez 40 minut odpoczywa - zapobiega to przegrzaniu się urządzenia. Po 2 minutach nieużywania przechodzi w stan uśpienia. Tnie papier na ścinki, niszczy również karty, zszywki i spinacze. Jej poziom bezpieczeństwa to P3. Pojemność kosza wynosi 15 l. Niszczarka jest niezwykle cicha - jej poziom hałasu wynosi mniej niż 60 dB.
  • 4. Niszczarka Fellowes 60Cs - świetnie sprawdzi się w domu i w małym biurze. Jednorazowo niszczy maksymalnie 10 kartek. Posiada fotokomórkę start/stop oraz funkcję cofania, a także diodę zabezpieczającą przed przegrzaniem. Wbudowany czujnik Safe Sense zatrzymuje noże, gdy tylko dotknięta zostanie szczelina wejściowa. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu jest okienko w koszu, gdzie któremu można obserwować poziom zapełnienia kosza, którego pojemność to 21 l. Tnie papier na ścinki. Poziom bezpieczeństwa wynosi P3 (kartki) i T4 (karty kredytowe).
  • 5. Niszczarka Fellowes M-7C - ten model jednorazowo niszczy do 7 kartek. Posiada funkcję cofania oraz start/stop (mechaniczną). W tej niszczarce zostały wprowadzone szczeliny do podnoszenia głowicy, co ułatwia opróżnianie kosza. Urządzenie tnie papier na ścinki, niszczy również małe zszywki i karty kredytowe. Jej poziom bezpieczeństwa to P3(kartki) i T3 (karty). Kosz ma pojemność 14 l.

Powyżej przedstawionych zostało 5 bestsellerowych niszczarek. Kolejność jest tutaj jednak przypadkowa - każdy z nich modeli sprawdzi się przy nieco innym zastosowaniu, dlatego trudno wskazać jednoznacznie najlepszy. Niektóre z nich będą idealne do małego biura oraz domu, inne sprawdzą się w bardziej wymagających zadaniach. Przed zakupem niszczarki należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu będziemy ją stosować? To ułatwi nam zawężenie pola naszych poszukiwań i tym samym skupienie się na najlepszych modelach.

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod