Kategorie

Jak narysować komiks?

Autor     gru 23, 2019     Wszystkie , Jak narysować    0 Komentarzy
Komiksy to ten element kultury, którym zainteresowanie mogą dzielić zarówno najmłodsi pasjonaci, jak i...
Biuronimo.pl
Jak narysować komiks?

Komiksy to ten element kultury, którym zainteresowanie mogą dzielić zarówno najmłodsi pasjonaci, jak i dorosłe osoby. Świat superbohaterów, obdarzonych niezwykłymi mocami, inspiruje coraz to nowych twórców do wykreowania czegoś zupełnie świeżego, nadania życia całkiem nowej postaci, która za zadanie będzie miała ocalić swoją planetę, lub też ją zniszczyć. Jeżeli sami chcielibyśmy poczuć w naszych rękach taką moc, to nic nie stoi nam na przeszkodzie przed tworzeniem własnego komiksu. Pytanie tylko, jak narysować komiks? Wystarczy, że powołamy do życia swojego głównego bohatera, damy opowieści temat przewodni a następnie pozwolimy mu rozgościć się w świecie, który dla niego przygotowaliśmy. Tylko tyle nam trzeba, by zaczynać tworzyć swoją sztukę. Oczywiście na tym etapie bardzo przydadzą nam się praktyczne sprzęty, ułatwiające przelewanie pomysłów z wyobraźni na kartki papieru.

Od czego zacząć pracę? 

Już na starcie możemy zaopatrzyć się w jakiś ciekawy zestaw rysunkowy, który zapewni nam wszystkie podstawowe elementy, niezbędne do naszej pracy. Jeżeli dodatkowo ma się ładnie prezentować, ponieważ np. chcemy go komuś podarować, warto sprawdzić produkty firmy Faber Castell. To właśnie ona ma nam do zaoferowania piękny i praktyczny zestaw rysunkowy Goldfaber Comic Illustration, składający się z 15 przydatnych elementów. Znajdziemy tam gumkę do mazania - bez której nie obejdzie się żaden początkujący rysownik, temperówkę, ołówek automatyczny i grafitowy, pisaki, kredki akwarelowe a także bardzo przydatny przewodnik po świecie ilustracji i rysunku, który wprowadzi nas w komiksowy tryb pracy. Cena zestawu jest niezwykle korzystna, z pewnością skusi niejednego początkującego artystę.

Jak narysować komiks pisakami?

Jeżeli do tworzenia naszego komiksu zdecydujemy się korzystać z pomocy pisaków artystycznych, warto wybrać te profesjonalne, o najwyższej jakości, jak dla przykładu Pitt Artist Pen. Proponują one wręcz idealne połączenie najlepszego pigmentowego tuszu z zaletami nowoczesnego, łatwego w użytkowaniu pisaka. Jest to sprzęt zarówno dla początkujących rysowników, ponieważ jego użycie nie sprawia żadnych trudności, jak i osób na etapie pracy bardziej zaawansowanej, którzy oczekują jak najlepszych efektów swoich starań. Tusz użyty w pisakach jest bardzo trwały, bezzapachowy, odporny na działanie światła słonecznego. Po wyschnięciu staje się wodoodporny, co chroni naszą pracę przed możliwymi uszkodzeniami, jak rozmazywanie się.

Wybierz swoje ulubione przybory

Do narysowanie swojego komiksu możemy wybierać sprzęt z ogromnego wachlarza ofert. Możemy zdecydować się na tworzenie za pomocą ołówka, kredek, różnego rodzaju farb czy pisaków. Najważniejsze jest to, by wybierać tylko produkty o cechujące się najwyższą jakością. Nieodpowiednio dobrany sprzęt, zwłaszcza ten słabo wykonany, potrafi zniechęcić nas do jakiejkolwiek dalszej pracy i może zaprzepaścić nasze plany stworzenia czegoś naprawdę niezwykłego. Warto temu zapobiec, zwłaszcza że dobrych materiałów jest na rynku mnóstwo i to w bardzo korzystnych cenach. 

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod