Kategorie

Szkodliwe paragony - jak się przed nimi ustrzec?

Autor     sty 6, 2020     Wszystkie , Porady    0 Komentarzy
Szkodliwe paragony, z których korzysta znaczna ilość sieci handlowych zawierają bisfenol A (BPA)....
Biuronimo.pl
Szkodliwe paragony - jak się przed nimi ustrzec?

Szkodliwe paragony, z których korzysta znaczna ilość sieci handlowych zawierają bisfenol A (BPA). Substancja ta może zwiększać ryzyko zachorowań na raka, powodować bezpłodność, otyłość, zaburzenia rozwoju płodu czy zaburzenia metaboliczne. Na jego działanie najbardziej są narażeni kasjerzy, którzy mają z nim stały kontakt, ale również konsumenci, którzy często zabierają ze sobą paragon.

Szkodliwe paragony dla zdrowia - wyniki badań NSZZ “Solidarność”

28 października 2019 roku Związkowcy z NSZZ “Solidarność” na konferencji przedstawili wyniki badań, dotyczące zawartości BPA w paragonach popularnych sieci handlowych, które działają w Polsce. Szkodliwą substancję zawierały prawie wszystkie paragony. Tworzy to ogromny problem dla osób, które codziennie nieświadomie przyjmują dawkę bisfenolu A, narażając się na większe ryzyko wystąpienia raka, problemów z metabolizmem i innych chorób. Przenikalność BPA przez skórę to aż 46%.

Jak przestrzec się przed szkodliwymi paragonami?

Jeżeli jesteś konsumentem masz możliwość unikania brania paragonu do ręki. Możesz brać jedynie te paragony, które dotyczą produktów o większej wartości i które być może będzie trzeba reklamować. Wiele sklepów wprowadza również paragony elektroniczne w swoich aplikacjach i warto z tego skorzystać. Stosowanie e-paragonów niesie za sobą też inne pozytywne następstwa - nie trzeba przechowywać papierowego paragonu ani kserować go, ponieważ te oryginalne często szybko bledną, przez co nie można ich odczytać i zgłosić ewentualnej reklamacji.

Kasjerzy, którzy nie mają wyboru i muszą brać do ręki paragon, powinni stosować rękawiczki ochronne. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ciągu jednego dnia dotykają setek szkodliwych paragonów, co zwiększa ich ryzyko zachorowań.

Rolki termiczne bez fenolu od Emerson

Firma Emerson - producent rolek termicznych - wyprodukowała “Zdrowy paragon”, który jest pozbawiony nie tylko szkodliwego Bisfenolu A i S (BPA i BPS), ale również wszystkich innych fenoli. Ponadto, gwarantuje trwałość wydruku do 6 lat.

Do akcji “Zdrowy paragon” przyłączyła się chociażby Spółka Kolporter i mamy nadzieję, że coraz więcej sklepów, sieci handlowych oraz salonów usługowych będzie do niej dołączać.

Powiązane produkty

Powiązane wpisy:

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod