Kategorie

Jak narysować nos?

Autor     mar 16, 2020     Wszystkie , Artykuły piśmienne    0 Komentarzy
Rysowanie twarzy to czynność, która fascynuje wielu artystów, którzy zaczynają swoją przygodę z...
Biuronimo.pl
Jak narysować nos?

Rysowanie twarzy to czynność, która fascynuje wielu artystów, którzy zaczynają swoją przygodę z rysunkiem. Wielu z nich zastanawia się, jak narysować nos, czy usta w taki sposób, aby spełniły ich oczekiwania. Ołówek to bardzo podstawowe narzędzie, którym musi umieć posługiwać się każdy rysownik. Warto dobrać odpowiedni, aby spełniał nasze oczekiwania. Świetną propozycją są produkty firmy Faber-Castell, które charakteryzują się wysoką jakością, a z ich produktów korzystają nawet najlepsi artyści. Kiedy już zaopatrzymy się w odpowiedni ołówek, zadamy sobie pytanie, jak narysować nos?

Jak narysować ludzki nos?

Nie ma co się oszukiwać, nos to jeden z trudniejszych elementów do odwzorowania. Dlaczego? Jest to spowodowane tym, że wystaje on z twarzy, a co za tym idzie, z każdej strony wygląda inaczej. Prosta konstrukcja trochę ułatwia nam zadanie, jednak tylko i wyłącznie, kiedy wiemy jak zacząć. Posiłkowanie się fotografiami, czy naturą jest niezwykle ważne, aż do momentu, kiedy nasze mięśnie zapamiętają ten specyficzny układ linii. Warto także oprzeć się na danym modelu, który później będzie dopasowywać do kształtów, czy wielkości nosa.

Rysowanie nosa od przodu - jak to zrobić?

Kiedy zajmujemy się rysowaniem nosa od frontu, warto podzielić swoje zadanie na trzy partie. Jedną z nich będzie mniejsza część, która znajduje się od strony brwi, jest to grzbiet nosa. Drugiem etapem będzie długa część nosa, a całość zakończymy koniuszkiem. Nie możemy zapomnieć, aby po obu stronach uwzględnić nozdrza, a poniżej przegrodę, która kończy nos.

Szkic powinien zostać wykonany w prosty sposób. Dopiero później należy zająć się cechami indywidualnymi. Zaakcentowanie nozdrzy, zaokrąglenie ich, dodanie miękkości czy zaostrzenie końcówki przegrody wykonujemy w późniejszej fazie rysowania. Nie można zapomnieć, że każda część nosa jest wypukła i należy to zawrzeć w rysunku. Krótsza, górna partia nosa powinna wyglądać, jak zaokrąglony trapez, a dłuższa jak prostokąt. Koniuszek nosa, jaki trzeba zawrzeć od frontu, możemy porównać do przedzielonego na dwie części serca. Nozdrza, to części, które powinny być symetryczne w stosunku do siebie.

Jak narysować nos z profilu i półprofilu?

Kiedy rysujemy nos z półprofilu, musimy pamiętać o tym, że podział na dwie początkowe części będzie bardzo widoczny. Dlatego w czasie rysowania kreski od nasady nosa, należy wziąć pod uwagę wcięcie, jakie znajduje się między brwiami, a później załamanie, które jest łączniem większej części nosa z grzbietem. Do tego momentu rysowanie z profilu i półprofilu wygląda tak samo. W przypadku półprofilu lewa, jak i prawa strona ma widoczne sercowate koniuszki, jednak oddalona część jest krótsza. Dodatkowo musimy uwypuklić czubek, delikatnie zaokrągloną kreską, jaka znajduje się zaraz nad końcem bliżej położonego skrzydełka nosa. Kiedy mamy do czynienia z rynkiem z profilu, powinniśmy wziąć pod uwagę jedynie połowę koniuszka. Możemy zobaczyć jedynie jedno nozdrze to, które znajduje się bliżej. Nie możemy zapomnieć o delikatnie zaokrąglonej, wąskiej linii, która podkreśli wypukłość czubka.

Rysowanie nosa to dość trudny proces. Jednak przy odrobinie chęci, zaangażowania oraz czasu, każdy będzie w stanie sobie z nim poradzić.

Powiązane produkty

Powiązane wpisy:

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod