Kategorie

Wyprawka dla studenta - Co przyda się w szkole wyższej?

Autor     mar 23, 2020     Wszystkie , Artykuły piśmienne , Artykuły biurowe    0 Komentarzy
Rozpoczęcie studiów to wielka zmiana w życiu młodego człowieka. Czekają go nowe obowiązki i tryb nauki...
Biuronimo.pl
Wyprawka dla studenta - Co przyda się w szkole wyższej?

Rozpoczęcie studiów to wielka zmiana w życiu młodego człowieka. Czekają go nowe obowiązki i tryb nauki odmienny od szkoły średniej. Zamieszkanie w akademiku lub na stancji wiąże się z przekształceniem codziennej rutyny. Odnaleźć się w nowej rzeczywistości z pewnością pomoże wyprawka dla studenta. To zbiór narzędzi, które znacznie ułatwią organizację czasu i nauki, a także przygotowywanie posiłków i podróże między miastami.

Naukowa wyprawka dla studenta

Najważniejsze dla studenta jest wyposażenie edukacyjne. Chodzenie na zajęcia to tylko część pracy, którą należy wykonać, by uzyskać dobre wyniki egzaminów. Samodzielne sporządzanie notatek i powtarzanie wiadomości może być frustrujące, jeśli nie posiadamy wygodnych narzędzi.

Niezbędny jest z pewnością laptop, przy pomocy którego zanotujemy informacje z wykładu szybciej i przyjemniej. Jeśli preferujemy tradycyjne zeszyty, przenośny komputer i tak będzie potrzebny do pisania wypracowań, tworzenia prezentacji, korzystania z systemu USOSweb i sprawnego przeglądania Internetu. W trakcie studiów często potrzebne są wydruki i skany, więc trzeba posiadać pendrive'a w celu zaniesienia plików do punktu ksero lub własne urządzenie wielofunkcyjne.

Studentom kierunków związanych z naukami ścisłymi z pewnością przyda się kalkulator naukowy. Oprócz podstawowych obliczeń, będzie można wykonywać w nim całkowanie i różniczkowanie, rozwiązywać układy równań czy wyliczać pochodne funkcji. W celu usprawnienia nauki warto wyposażyć się w różne artykuły biurowe, takie jak skoroszyty i foliowe koszulki, karteczki samoprzylepne i kalendarz z listą zadań. 

Własne jedzenie – niższe koszty

Ponieważ studencki budżet jest zwykle bardzo ograniczony, warto oszczędzać pieniądze, przygotowując posiłki samemu. Gotowe przekąski w sklepikach uczelnianych lub restauracjach są drogie i student prędko to odczuje. Dlatego każdy, kto wyjeżdża z domu rodzinnego, powinien zaopatrzyć się w akcesoria kuchenne ułatwiające gotowanie i transport jedzenia.

Podstawą wyposażenia kuchennego będzie kuchenka mikrofalowa, w której można błyskawicznie podgrzać gotowy posiłek, na przykład przywieziony z domu lub ugotowany w ilości wystarczającej na kilka dni. Przyda się także czajnik elektryczny, dzięki któremu zdążymy zaparzyć kawę lub herbatę przed porannym wyjściem na zajęcia. Warto zabrać ją ze sobą w termosie lub kubku termicznym, aby nie kupować niesmacznej kawy z automatu ani nie przepłacać w kawiarni. Ogromnym ułatwieniem dla studenta są również plastikowe pudełka na żywność w różnych rozmiarach. Zapakujemy w nie drugie śniadanie lub porcję obiadu, jeśli nie przeszkadza nam jedzenie chłodnych posiłków.

Ustalmy własne priorytety

Wyprawka dla studenta powinna zawierać takie akcesoria, z których chętnie będziemy korzystać. Dla niektórych do sporządzania notatek niezbędne są zakreślacze i kolorowe długopisy, innym wystarczy pióro i kilka zeszytów. Jedni systematycznie zapisują ważne terminy w planerze, inni preferują notatki w telefonie. Ważne, aby wyprawka była dostosowana do indywidualnych potrzeb. Osoby, które częściej korzystają ze smartfona, mogą na przykład zakupić powerbank. Miłośnikom gotowania przyda się zestaw przypraw. Może się okazać, że wolimy dokupować potrzebne rzeczy wtedy, kiedy będzie to konieczne – to także dobre rozwiązanie, choć wcześniejsze skompletowanie wyprawki może zaoszczędzić nam wiele stresu.

Powiązane produkty

Powiązane wpisy:

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod