Kategorie

Zabawy z dzieckiem w domu

Autor     mar 19, 2020     Wszystkie , Artykuły piśmienne , Artykuły szkolne    0 Komentarzy
Zabawy z dzieckiem w domu nie muszą być wcale monotonne i nudne. Zarówno maluchy, jak i ich rodzice mogą...
Biuronimo.pl
Zabawy z dzieckiem w domu

Zabawy z dzieckiem w domu nie muszą być wcale monotonne i nudne. Zarówno maluchy, jak i ich rodzice mogą się świetnie bawić, w swoich czterech ścianach, kiedy akurat nie mogą wyjść na świeże powietrze. W jaki sposób kreatywnie zorganizować czas dziecku i odciągnąć go od telewizora?

Zabawa w "Zimno, ciepło, gorąco"

Ta zabawa jest chyba znana każdemu z nas. Polega na tym, że jedna osoba chowa jakiś niewielki przedmiot (może być to zabawka dziecka) a inne osoby biorące udział w zabawie, muszą ją znaleźć. Osoba, która schowała rzecz, daje innym uczestnikom gry wskazówki, poprzez stopniowanie słowa zimno, ciepło, gorąco. Dzięki temu gracze wiedzą, czy są blisko odnalezienia przedmiotu czy nie. Kto odnajdzie skarb, chowa rzecz ponownie i zabawa zaczyna się od nowa.

Zabawa w "Raz, dwa, trzy, Baba-Jaga patrzy"

Zabawa z dzieckiem w domu w tą grę to super rozrywka dla każdego członka rodziny! Polega ona na tym, iż jedna osoba nazywana Babą-Jagą stoi w pewnej odległości od pozostałych uczestników gry tyłem albo z zakrytymi oczami. Wypowiada słowa: raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy, w trakcie nich gracze biegną w jej kierunku. Kiedy skończy mówić, odwraca się do graczy, którzy muszą wtedy stanąć w miejscu i nic nie mówić. Baba Jaga może starać się ich doprowadzić do śmiechu. Na linię startu wracają osoby, które zaczną się śmiać albo będą się ruszały. Po chwili Baba Jaga znowu zakrywa oczy i powtarza się ten proces. Celem gry jest dotarcie do Baby Jagi i dotknięcie jej. Osoba, która zwycięży, zajmuje jej miejsce.

Masa solna

Zwykła masa solna może dostarczyć dziecku wiele radości i zając malucha na długi czas. Samodzielnie przygotowywanie figurek z masy solnej to bardzo kreatywna zabawa i świetny pomysł na spędzenie czasu w domu. Do przygotowania takiej masy będziemy potrzebować tylko soli, wody i mąki. Możemy także wykorzystać farbki, którymi dziecko może pomalować swoje dzieła. Podczas dekorowania przydadzą się także guziki, koraliki czy kolorowe tasiemki.

Rozwijające zabawy z dzieckiem w domu - Kolorowanki, malowanki i wycinanki

Maluchy uwielbiają malować i kolorować. W trakcie deszczowych dni możemy pozwolić im nieco bardziej zaszaleć z farbami. Na podłodze rozłóżmy duży kawał kartonu, ewentualnie parę kartek z bloku. Przyklejamy powierzchnię do malowania do podłoża, aby była stabilna. Zamiast farbek możemy dać dziecku pisaki, cienkopisy czy kredki. Większe dziecko posługujące się już nożyczkami może zrobić ze zgiętych kartek ładne wycinanki.

Zajęcia taneczne

Jeśli nasze dziecko lubi muzykę i uwielbia tańczyć, z pewnością ucieszą go zajęcia taneczne. Włączmy jego ulubione piosenki i ułóżmy własny układ choreograficzny, którego nauczymy malucha. Innym pomysłem jest konkurs karaoke, kiedy wraz z dzieckiem będziemy śpiewać wesołe piosenki. Jako nagrodę, możemy przygotować własnoręcznie zrobiony dyplom czy medal.

Wspólne gotowanie

Niektóre maluchy uwielbiają pomagać rodzicom w kuchni. Gotując razem z dzieckiem, rozwijamy jego zdolności manualne, a przy okazji robimy coś pożytecznego. Z krojeniem poradzą sobie nawet kilkuletnie dzieci, oczywiście bezpiecznym nożykiem. Razem z dzieckiem zróbmy smaczne ciasteczka, używając do tego różnych ciekawych foremek, albo soczystą sałatkę owocową. Ważne jest to, aby dzieci jak najwięcej robiły same. Potem możemy już tylko cieszyć się pysznym deserem zrobionym z rodziną.

Klasyczne zabawy z dzieckiem w domu, czyli gry planszowe

Gry planszowe to propozycja tradycyjna, ale równie atrakcyjna dla dzieci. Rodzaj gry powinien być przede wszystkim dopasowany do wieku dziecka. Możemy zagrać na przykład w popularnego "Chińczyka" a z większym dzieckiem w Scrabble.

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod