Kategorie

Zabawy dla 5-latka

Autor     cze 12, 2020     Wszystkie , Porady dla rodziców    0 Komentarzy
Wymyślenie zabawy dla kilkuletniego dziecka nie jest łatwym zadaniem. Warto postawić na naukę przez...
Biuronimo.pl
Zabawy dla 5-latka

Wymyślenie zabawy dla kilkuletniego dziecka nie jest łatwym zadaniem. Warto postawić na naukę przez zabawę, dzięki czemu dziecko będzie się rozwijać. Jakie zabawy dla 5-latka wybrać? Czym zainteresować malucha? 

Wycinanki i kolorowanki

Z pewnością większość 5-latków doceni malowanie i wycinanie, zwłaszcza w deszczowe lub zimowe dni. Herlitz oferuje szereg produktów, które przydadzą się w szkole, jak i w domu. Zajdziemy tutaj artykuły plastyczne, papiernicze, także zeszyty, wycinanki i kolorowanki, które odznaczają się wysoką jakością. Jeśli 5-latek lubi rysować, postawmy na kolorowe lub białe bloki techniczne, w których dziecko będzie tworzyć piękne i wyjątkowe dzieła. Zajęcia plastyczne to doskonała metoda na rozwinięcie motoryki dziecka, o którą warto zadbać już od najmłodszych lat. Ponadto 5-latek może się wykazać i rozwinąć swoją wyobraźnię - efektowne wycinanki lub kolorowanki z pewnością zainteresują dziecko na długi czas. 

Zabawa z plasteliną

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zabawa plasteliną. Pamiętajmy o tym, że poszukując produktów dla dziecka warto postawić na znane i cenione marki. Jedną z nich jest Bambino - popularny producent rzeczy plastycznych i artykułów szkolnych dla dzieci, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem na rynku. Renomowane produkty tworzone są zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i bazują na nowoczesnych technologiach oraz doskonałej jakości, co pozwoli nam korzystać z nich przez długi czas. 

Jeśli chodzi o zabawę dla 5-latka z plasteliną, ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Tworzyć możemy przeróżne postacie, kształty, łącząc rozmaite wzory i kolory. Nie tylko dziecko w trakcie takiej zabawy będzie miało frajdę - nawet rodzice się zrelaksują i miło spędzą czas z pociechą. Plastelinę dziecko może także przyklejać na kartkach, tworząc efektowne obrazki. 

Malowanie farbami

Kolorowe farby są kojarzone z czasem beztroski i dzieciństwa. To doskonały pomysł na rozwinięcie zdolności manualnej 5-latka, tym samym ucząc go precyzji i cierpliwości. Nie bójmy się eksperymentować z nietypowymi farbkami, na przykład przeznaczonymi do malowania palcami. Dziecko taką zabawę z pewnością  doceni, natomiast rodzice będą mogli podziwiać kreatywność pociechy. Dobrym wyborem będą także akwarele Jumbo, które posiadają w zestawie pędzelek. Neonowe kolory przyciągają wzrok i zachęcają malucha do zabawy. 

Zabawy dla 5-latka mogą także bazować na samodzielnym mieszaniu barw w zestawach farb akwarelowych. Dziecko bez problemu stworzy całkiem nowe kolory, uzyskując niezwykłe efekty. Pozwólmy dziecku czerpać radość z takiej zabawy - to nic, że trochę się ubrudzi. Poznawanie świata i rozwijanie swoich umiejętności jest bardzo ważnym aspektem nie tylko dla malucha, ale także dla jego rodziców. 

Rysowanie markerami i pisakami

Markery i pisaki to produkty, które z pewnością przydadzą się w domu, w którym mieszka 5-letnie dziecko. Postawić możemy na designerskie pisaki dwustronne, które cechuje się funkcjonalnością. Te wyroby z pewnością przydadzą się dziecku w trakcie rysowania lub kolorowania. Ciekawym pomysłem są także zakreślacze, które pozwolą dziecku rozwijać motorykę i tworzyć oryginalne rysunki. Pamiętajmy o tym, aby postawić na dobrą jakość i solidne wykonanie - markery i pisaki odznaczają się trwałością i z pewnością posłużą maluchowi przez długi czas.

Zabawy dla 5-latka mogą opierać się na pracach plastycznych, które dają dużo radości. Pozwólmy dziecku malować i kolorować, gdyż to rozwija ich wyobraźnię. W tym celu nie zapomnijmy zakupić pisaków, wycinanek, kolorowanek, zeszytów i bloków - te produkty przydadzą się maluchowi.

Powiązane produkty

Powiązane wpisy:

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod