Kategorie

Czym jest blended learning?

Autor     wrz 1, 2020     Wszystkie , Porady    0 Komentarzy
Rozwój zawodowy to priorytet dla wielu obecnych na współczesnym rynku pracy. Od niego zależą ciekawe...
Biuronimo.pl
Czym jest blended learning?

Rozwój zawodowy to priorytet dla wielu obecnych na współczesnym rynku pracy. Od niego zależą ciekawe propozycje biznesowe, awanse i możliwość podejmowania nowych wyzwań. Szukając możliwości takiego rozwoju, stawia się na formy praktyczne, przydatne w karierze zawodowej oraz dostosowane do potrzeb i oczekiwań konkretnej osoby. Tym właśnie charakteryzuje się blended learning, czyli nauczanie mieszane lub kombinowane.

Nauczanie hybrydowe - współczesny sposób na rozwój

Ten typ szkolenia obejmuje wykorzystanie wielu wzajemnie uzupełniających się metod i technik, takich jak szkolenia tradycyjne i e-learningowe. Głównym założeniem tego, co rozumie się pod hasłem blended learning, jest idealne spersonalizowanie szkolenia. Oznacza to, że metody i treści dobiera się do tego, co osoba aktualnie szkolona już wie, jakie ma plany zawodowe na przyszłość, w jakim kierunku chce się rozwijać i jakie umiejętności chce przyswoić w jeszcze lepszym stopniu. Ze względu na takie właśnie ujecie kwestii, nauczanie kombinowane uznaje się za jedną z najskuteczniejszych metod przyswajania wiedzy i poszerzania kwalifikacji. Korzystając z tej formy nauki można mieć pewność, że wszelkie elementy zdobytej wiedzy na pewno będą mogły być wykorzystane w przyszłej karierze. Dla wygody kursantów dostępne są takie kanały informacyjne jak warsztaty, konferencje, treningi czy mentoring. 

Dlaczego blended learning jest warty uwagi?

Przede wszystkim dlatego, że jest to forma bardzo skuteczna i szybko przynosząca efekty. Do tego, by poszerzać wiedzę potrzeby jest tylko komputer lub smartfon oraz dostęp do internetu. Uczyć się można bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze. Dzięki mieszanym technikom, przyswajanie wiedzy nie jest nużące. Uczeń ma dostęp w jednym miejscu do bardzo wielu materiałów, stanowiących cały komplet wiedzy z danego obszaru zainteresowania. Dzięki temu oszczędza czas, który trzeba byłoby poświecić na samodzielne wyszukiwanie informacji oraz dodatkowo personalizowanie ich i przesiewanie pod względem praktyczności.

Nauka podczas uczenia się hybrydowego przebiega w tempie indywidualnym, co jest kolejnym plusem tej formy szkolenia. Jeżeli osoba szkoląca się potrzebuje więcej czasu, by przyswoić sobie konkretne zagadnienie, może spokojnie i bezstresowo poświęcić go tyle, ile jej potrzeba. Z kolei uczniowie, którzy potrzebują szybko przechodzić do kolejnej porcji wiedzy, nie muszą czekać na grupę, ponieważ szkolenie odbywa się całkowicie indywidualnie. W każdej chwili można jednak skontaktować się z innymi uczestnikami szkolenia, by na przykład porównać postępy. Uczeń ma także stały kontakt z mentorami i szkoleniowcami.

Jak wybrać konkretną opcję nauczana mieszanego?

Mimo wielu zalet, dla niektórych uczniów taka firma nauczania może mieć względnie wady, ale można je łatwo wyeliminować. Jeżeli podczas indywidualnego nauczania brakuje osobie szkolonej motywacji i kontaktu z innymi osobami, wystarczy wybrać opcję, które umożliwia rozmowy z inny uczniami na przykład na chacie. Kolejna ogromnie ważna kwestia to wybór formy szkolenia, przed którym przeprowadzane są testy, powalające idealnie spersonalizować naukę. Dzięki temu będzie ona najefektywniejsza. Dla niektórych osób problemem może być także mało intuicyjna platforma. Niekiedy trzeba po prostu poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z jej funkcjonalnościami, jednakże ze względu na rosnącą konkurencję na rynku szkoleń, dobre podmioty oferujące nauczanie hybrydowe starają się, by platformy, za pośrednictwem których przebiega nauka, były jak najłatwiejsze w obsłudze.

Powiązane produkty