Kategorie

Co kupić na studia?

Autor     wrz 7, 2020     Wszystkie , Porady    0 Komentarzy
Po maturze przychodzi w życiu ważny czas wyprawy na studia. Dla wielu osób wiąże się to z wyprowadzką z...
Biuronimo.pl
Co kupić na studia?

Po maturze przychodzi w życiu ważny czas wyprawy na studia. Dla wielu osób wiąże się to z wyprowadzką z domu rodzinnego, a dla każdego z przyzwyczajeniem do innej formy zajęć niż byli przyzwyczajeni przez wiele lat edukacji. Dlatego warto wcześniej zastanowić się co kupić na studia, aby wkroczyć w nowy etap przygotowanym. Ważne jest, aby od początku zorganizować sobie naukę i nie dać się przytłoczyć nowym obowiązkom. Jest na szczęście na to kilka sprawdzonych metod, które ułatwią przetrwanie pierwszych kolokwium, a duża ilość materiału do przyswojenia nie stanowić będzie problemu. Zorganizowana nauka pozwoli nie narobić sobie zaległości od samego początku. To istotne, aby studia przebiegły nam bezproblemowo, tak aby pozostały czas można było spożytkować na własne hobby, a także poznawanie nowych osób. 

Co kupić na studia, aby nauka była łatwiejsza

Najważniejsza jest wcześniej już wspomniana organizacja. Warto zaopatrzyć się w studencką wyprawkę. W zależności od kierunku studiów może ona wyglądać odrobinę inaczej, jednak są przedmioty, które zawsze się przydają. Są osoby, które mówią, że nie trzeba notować na studiach, jednak raczej nie ma osoby, która zapamiętałaby wszystko z długiego wykładu, nie notując choćby najważniejszych haseł. W większości przypadków na studiach nie będą potrzebne duże ilości podręczników, jak to było na wcześniejszych etapach nauki. Przydadzą się jednak na pewno zeszyty, a jeśli notujemy mało to jeden duży notatnik najlepiej podzielony na różne sekcje, tak aby można było z łatwością odnaleźć dany przedmiot. Nie każdy wykładowca pozwala na robienie notatek na laptopie, dlatego zeszyt może okazać się niezbędny. Jeszcze ważniejszym przedmiotem będą na pewno długopisy. Przydadzą się one nie tylko do robienia notatek, ale także podczas egzaminów. Najlepiej więc zaopatrzyć się w większą ich ilość. Zastanawiając się co kupić na studia, musimy też wziąć pod uwagę kierunek, gdyż niezbędny może okazać się także kalkulator naukowy, linijka lub cyrkiel. Łatwiejszą organizację zapewnią także zakładki indeksujące, segregatory, a także koszulki na dokumenty. Niewielki podręczny kalendarz może również pomóc nam zapamiętać daty zbliżających się egzaminów.

Jak robić przejrzyste notatki?

Musimy pamiętać, aby wyraźnie odgraniczać od siebie przedmioty, a najlepiej także wykłady i ćwiczenia z danego przedmiotu. Mogą nam w tym pomóc kolorowe cienkopisy, których różnymi kolorami oznaczać będziemy odrębne przedmioty. Warto nie zmieniać kolorów przez długość trwania roku akademickiego, a także, aby kolor pozostawał mocny i rzucający się w oczy. Popularnym i sprawdzonym producentem dobrej jakości cienkopisów i zakreślaczy jest firma Stabilo. Duży wybór produktów tego producenta na pewno umili i ułatwi nam studiowanie. Zakreślanie najważniejszych fraz w notatkach kolorowym zakreślaczem pomoże nam odnaleźć się w obszernych notatkach, a także ułatwi zapamiętywanie. Kolorowo podkreślony tekst rzuci się natychmiast w oczy podczas nauki i ograniczy czas, który trzeba byłoby poświęcić, szukając potrzebnej nam informacji wśród jednolicie zapisanej strony. Dobrym pomysłem jest stworzenie map myśli, które również możemy zapisać przyjemnymi dla oka kolorami ułatwiającymi zapamiętywanie. W trakcie trwania studiów każdy wypracuje swój własny sposób na naukę oraz notowanie jednak podane wyżej sposoby mogą ułatwić ten proces na samym początku. Jeśli więc martwi nas myśl co kupić na studia powinniśmy skupić się na przyborach, które będą dla nas pomocą, a nie jedynie ciężarem noszonym w drodze na uczelnie.

Powiązane produkty

Powiązane wpisy:

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod