Kategorie

Zabawy plastyczne dla dzieci

Autor     kwi 14, 2021     Wszystkie , Porady dla rodziców    0 Komentarzy
Wiele rodziców głowi się, w jaki sposób zorganizować swoim pociechom czas wolny w domu. Mimo że pomysłów...
Biuronimo.pl
Zabawy plastyczne dla dzieci

Więc chodź, pomaluj mi świat…

Wiele rodziców głowi się, w jaki sposób zorganizować swoim pociechom czas wolny w domu. Mimo że pomysłów jest wiele, szybko się wyczerpują. Dziecko jako istota ruchliwa, zmienna, wymagająca co raz to nowych bodźców oczekuje ciągłego urozmaicenia organizowanego czasu. Z pomocą przychodzą zabawy plastyczne dla dzieci, które można modyfikować do woli! Dzięki podstawowym przyborom typu kredki, farby, plastelina dziecko uruchamia wyobraźnię i za każdym razem tworzy nowe arcydzieła. Mając przed sobą kartkę papieru i ulubione „narzędzia”, maluch będzie rozwijał kreatywne myślenie, twórczość, orientację przestrzenną i zdolności manualne. Poza tym nic nie wywołuje większej radości i uśmiechu na twarzy rodzica niż własnoręcznie wykonane przez pociechę dzieło, które dumnie zawiśnie na lodówce. Wszystkie potrzebne przybory, które zostaną wykorzystane w domowej zabawie, znajdziesz w naszym sklepie internetowym Biuronimo.pl. Skompletuj zestaw artysty dla swojego dziecka na i razem udajcie się w podróż do krainy wyobraźni.

Wyprawa na księżyc

Większość dzieci marzy o wyprawie kosmicznej i zostaniu astronautą. Dlaczego nie urzeczywistnić tego snu? Do stworzenia galaktycznej przestrzeni wystarczą jedynie kartka z bloku technicznego, pędzel, czarna lub granatowa farba plakatowa, wykałaczka, trochę płynu do naczyń i kredki świecowe. Są one kluczową kwestią i podstawą dobrej zabawy. Pierwszym krokiem jest zamalowanie całej powierzchni kartki ulubionymi kolorami. Im więcej barw, tym lepiej. Kartka musi być pokryta szczelnie, bez pozostawienia białych plam. Ta zabawa plastyczna dla dzieci przede wszystkim uczy cierpliwości i sumienności. Następnie należy wymieszać cały słoiczek farby z dodatkiem płynu do naczyń i zamalować całość, kolorowej już, kartki. Papier należy pozostawić do wyschnięcia. Baza pod stworzenie kosmicznego rysunku została wykonana. Gdy kartka wyschnie, w dłoń należy chwycić wykałaczkę, która posłuży za dłuto. Teraz przyszła kolej na puszczenie wodzów fantazji. Pod wpływem nacisku drewienka, spod czarnej farby wyłoni się wcześniej naniesiony kolor! Gwiazdy, orbity, planety czy księżyce wykreują prawdziwy kosmos!

Zabawy plastyczne dla dzieci przy użyciu plasteliny

Plastelina jest świetnym narzędziem poznawczym! Potrafi zmieniać formę, robi się plastyczna i ciepła pod wpływem dotyku, a także pozwala tworzyć przedmioty w 3D! Każdy z nas, choć raz w życiu, zrobił ślimaka z plasteliny. Dzięki plastelinie fluorescencyjnej, twoje dziecko odkryje zabawę pochłaniającą je na wiele godzin. Ponadto, dobrą alternatywą dla figurek przestrzennych jest wyklejanie plasteliną kolorowanek. Tworząc wypukły rysunek malec pozna inną, ciekawą technikę wypełniania konturów.

Folia bąbelkowa nie tylko do „strzelania”

Maluchy uwielbiają folię bąbelkową, ze względu na możliwość pękania pęcherzyków powietrza. Oprócz oczywistego atutu folii dodatkowo można ją wykorzystać w zabawach plastycznych dla dzieci. Do stworzenia kolejnego arcydzieła będą potrzebne: kartka z bloku kolorowego lub rysunkowego, folia bąbelkowa, pędzel i farby o wspaniałych odcieniach. Przygotuj swojemu dziecku fartuszek, bo przy dobrej zabawie istnieje ryzyko poplamienia się. By stworzyć nietypowy rysunek, trzeba pokryć folię farbą i odciskać ją w różnych kombinacjach na kartce. Można również domalować niektóre elementy. Tak powstanie przepiękny ul dla pszczół, chmury czy łąka pełna kwiatów. Prosta rzecz, a cieszy!

Zabawy plastyczne dla dzieci w Biuronimo.pl

By stworzyć dziecku niepowtarzalne warunki do artystycznej zabawy, często wystarczą przedmioty codziennego użytku. Wystarczy się rozejrzeć i pomyśleć niekonwencjonalnie, by nadać rzeczom drugie życie. Jednak niektórych przyborów nie da się zastąpić, dlatego zawsze warto mieć pod ręką komplet artykułów plastycznych, które uratują malucha przed nudą. Biuronimo.pl oferuje niezbędne akcesoria najwyższej jakości, a różnorodność asortymentu sprawi, że z pewnością znajdziesz coś dla Twojego dziecka. Razem odkrywajmy nowe możliwości, które daje plastyka.

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod