Kategorie

Bindownice biurowe - rodzaje i zastosowanie

Autor     cze 28, 2021     Wszystkie , Porady , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
W niniejszym artykule dowiesz się na co zwrócić uwagę przy wyborze bindownicy biurowej.
Biuronimo.pl
Bindownice biurowe - rodzaje i zastosowanie

Bindownice nie są tak popularne jak ksero, czy drukarka, a jednak stanowią często wyposażenie niejednego biura. Dzięki temu urządzeniu można łatwo i sprawnie uporządkować i zarchiwizować biurową dokumentację. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę, że istnieje wiele rodzajów bindowanic, które mogą mieć nieco odmienne zastosowanie. W niniejszym artykule dowiesz się na co zwrócić uwagę przy wyborze bindownicy biurowej.

Jakie są rodzaje bindownic?

Istnieje kilka rodzajów bindownic, które możemy dopasować do własnych, indywidualnych preferencji i potrzeb. Często wyróżnia się poszczególne typy bindownicy z uwzględnieniem ilości papieru, który ma zostać spięty, a także trwałości zbindowanego pliku kartek. Do najczęściej wybieranych urządzeń mających zastosowanie głównie w biurach - zalicza się bindownice pozwalające na spięcie pliku kartek z plastikowym grzbietem. Ten rodzaj urządzeń jest niedrogi oraz łatwy w obsłudze, za jego pomocą można połączyć nawet do kilkuset kartek papieru. Bardziej estetyczne od opraw plastikowych są metalowe druty. Dobrze jest oprawiać nimi często oglądane dokumenty. Są one nieco droższe, ale też zdecydowanie bardziej trwałe. Bardzo ciekawym i jednocześnie modnym rozwiązaniem są termobindownice za pomocą których można trwale połączyć kartki papieru na kształt formatu książki. Ta metoda łączenia papieru jest jednak mniej trwała i polecana raczej do dokumentacji, która nie jest zbyt często wykorzystywana i przeglądana. 

Bindownice Fellowes

Bindownice Fellowes są najchętniej wybieranymi urządzeniami zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy. Pewnie dlatego, że istnieją na rynku już ponad 20 lat, a doświadczenie ma w tym przypadku ogromne znaczenie. W ofercie sklepu Biuronimo znajdziesz spory wybór bindownic Fellowes w różnym zakresie cenowym w zależności od Twoich potrzeb. Do najbardziej podstawowej należy Bindownica Starlet 2+ - jest to sprzęt, który pozwoli Ci jednorazowo przedziurkować ok 12 kartek formatu A4 oraz oprawić dokumenty do 120 arkuszy. Jest to zarazem bindownica z niższej półki cenowej, ponieważ jej koszt to około 300 zł. Jest to typowy sprzęt do domu lub małego biura. Tej samej firmy można zakupić u nas bindownicę elektryczną Pulsar-e 300, która dzięki elektrycznemu systemowi dziurkowania ułatwia wyrównanie dokumentów. Za jej pomocą można oprawić nawet do 300 arkuszy. 

Bindownice Wallner

Bindownice Wallner znajdujące się w naszej ofercie służą do oprawy za pomocą grzbietów plastikowych. Aktualnie zakres cenowy nie jest zbyt zróżnicowany, ceny wahają się między 390 zł, a 750,00 zł. Warto wspomnieć, że każdy dostępny u nas model posiada regulator szerokości marginesu oraz funkcjonalny pojemnik na ścinki. Ponadto Bindownica Wallner S-68 jest nowoczesna bindownicą do grzbietów plastikowych, która posiada wzmocniony mechanizm bindujący, a także ogranicznik papieru ułatwiający precyzyjne wyśrodkowanie papieru.

Bindownice Opus

W ofercie naszego sklepu znajdziesz bindownice Opus o rożnych parametrach. To co je wyróżnia to wysoka jakość i cena adekwatna do produktu. Doskonałym wyborem do biura będzie Bindownica OPUS Hercules Plus. Jest to profesjonalny sprzęt przeznaczony do intensywnego użytkowania. Sprawdzi się zatem idealnie w większym biurze. Zastosowany w niej został system dwudźwigniowy, dzięki czemu czas bidnowania jest krótszy, a cała czynność jest bardzo sprawna. Bindownica ta oprawia aż do 510 kartek grzbietem plastikowym. Cena tego urządzenia jest umiarkowana w stosunku do jej wysokiej jakości, ponieważ to nieco powyżej 1000 zł. Należy pamiętać, że dla większego biura to kwota, która zwróci się bardzo szybko, dzięki zaoszczędzeniu czasu i środków, które należałoby przeznaczyć obsługę biurową innej firmie. 

Bindownice Leitz

Ten rodzaj bindownic to bindownice kanałowe, co oznacza, że posiada system zacisku dokumentów w metalowym kanale, co zapewnia długotrwałą wytrzymałość produktu. Jej obsługa nie wymaga bindowania, ani klejenia kartek - wystarcz wsunąć plik arkuszu we wspomniany kanał. Można ją przechowywać pionowo, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca. 

Bindownice GBC

Bardzo chętnie użytkowane przez profesjonalne podmioty korzystające w dużym stopniu z bindowania dokumentacji. Marka od wielu lat posiada w swoim asortymencie zarówno bindownice grzebieniowe, służące do oprawy grzebieniami plastikowymi, jak i bindownice drutowe. W naszym sklepie znajdziesz również bindownice GBC elektryczne polecane przy częstszym uzytkowaniu. W naszej ofercie znajdziesz bindownicę elektryczną GBC CombBind C210E, która binduje do 450 kartek w spiralę o średnicy 51 mm. Ponadto obsługuje ona format A3, A4 i A5, a jej mechanizm jest niezwykle precyzyjny.

Powiązane produkty

Powiązane wpisy:

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod