Kategorie

Cienkopisy - parametry i zastosowanie

Autor     lip 10, 2021     Wszystkie , Porady , Jak narysować    0 Komentarzy
Cienkopisy to idealne narzędzia dla każdego artysty, projektanta i amatora estetycznego pisania.
Biuronimo.pl
Cienkopisy - parametry i zastosowanie

Cienkopisy to idealne narzędzia dla każdego artysty, projektanta i amatora estetycznego pisania.

Cienkopisy - parametry, na które warto zwrócić uwagę

Kupując cienkopisy, należy zwrócić uwagę na własne preferencje i dotychczasowe doświadczenia z tym artykułem piśmiennym. Jeśli jednak dokonujemy zakupu po raz pierwszy, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • Kolor - przede wszystkim należy określić kolor cienkopisu. Typowe to czarne lub niebieskie, jednak w ofercie Biuronimo mamy też kolorowe zestawy cienkopisów. Czarny lub niebieski cienkopis to lepszy wybór, jeżeli zależy nam na alternatywie dla długopisu, z kolei kolorowe cienkopisy sprawdzą się przy projektowaniu. Zestaw kolorowych cienkopisów to dobra propozycja dla amatorów rysunku.
  • Rodzaj końcówki. Rodzaj końcówki wpływa na łatwość rysowania cienkopisem oraz determinuje to, czy narysowana przez nas linia, będzie tak samo gruba na całej swojej długości. Ścięte końcówki to możliwość tworzenia różnej grubości linii, końcówki okrągłe występują w wielu grubościach, ale każdy cienkopis z taką końcówk oferuje jeden ustalony typ kreślonej linii.
  • Obudowa, czyli ergonomia - innym ważnym elementem jest sama budowa cienkopisu, która wpływa na ergonomię pracy tym narzędziem. Ciężko tutaj o fachowe porady, bo dopiero empiryczne poznanie i dostosowanie cienkopisu do własnej dłoni pozwoli na optymalny wybór w przyszłości. W ofercie znajdziemy jednak cienkopisy okrągłe, wielokątne, a także cienkopisy z nakładkami poprawiającymi komfort pracy cienkopisem. Warto przetestować je wszystkie, aby w przyszłości wybierać te właściwe.

Cienkopisy

Cienkopisy — zastosowanie

Przy użyciu cienkopisów możemy tworzyć wiele rodzajów rysunków. Należą do nich:

  • Rysunek lineart — jest to technika polegająca na rysowaniu linii i kresek (obrysów). Czarny cienkopis to narzędzie, nieodzowne w procesie tworzenia takiego rysunku. Sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż ołówek z racji na intensywność koloru oraz pozwala na większą precyzję niż pisak.
  • Doodle — czyli po prostu "bazgroł" jest to rysunek tworzony przez nas, gdy nasza uwaga skupiona jest na czymś innym. Na świecie istnieje wielu twórców doodles, w tym artyści wyspecjalizowani w tego rodzaju rysunkach. Większość z nich do tworzenia swoich prac używa cienkopisów kolorowych.
  • Kaligrafia - jest to tworzenie ozdobnych liter. Intensywne i artystyczne pociągnięcia cienkopisem gwarantują, że litery wyglądają ładniej niż te pisane klasycznym długopisem.
  • Freestyle - cienkopisów warto użyć do tworzenia wszelkiego rodzaju treści, notatek i rysunków, bo jest to przyjemne narzędzie do pracy i zabawy i świetna alternatywa dla ołówków, kredek czy długopisów.

Marki cienkopisów

W naszym sklepie znajdują się cienkopisy wielu renomowanych firm. Te od firm Kamet oraz Leviatan, kupimy już za mniej niż złotówkę. Oprócz nich znajdziemy również cienkopisy w średnich cenach od firm Rystor, a także Schneider. Dla najbardziej wymagających w naszej ofercie znajdują się też cienkopisy Faber Castell, Stabilo oraz Pilot, które gwarantują najwyższą możliwą jakość rysowania/pisania. Nasza oferta jest bardzo szeroka, przez co na pewno znajdziemy w niej interesujący nas cienkopis. Ciekawym rozwiązaniem jest też zakup całego zestawu kolorowych cienkopisów np. od firmy Stabilo lub Faber Castell.

Podsumowanie

Cienkopisy to świetne narzędzie pracy i zabawy, dlatego warto wypróbować np. zestaw Stabilo, w którym znajduje się aż 30 kolorowych cienkopisów ze stalowymi końcówkami o standardowej grubości pisania wynoszącej 0,4 mm.

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod