Kategorie

Jaki kosz na śmieci jest lepszy - plastikowy czy metalowy?

Autor     wrz 24, 2021     Wszystkie , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
Kosze na śmieci to niezbędne wyposażenie przestrzeni biurowej, umożliwiające utrzymanie w niej...
Biuronimo.pl
Jaki kosz na śmieci jest lepszy - plastikowy czy metalowy?

Kosze na śmieci to niezbędne wyposażenie przestrzeni biurowej, umożliwiające utrzymanie w niej nienagannego porządku każdego dnia. Wbrew pozorom wybór takiego elementu nie jest prostym zadaniem. Kosz powinien być bowiem jednocześnie funkcjonalny i estetyczny. Na rynku dostępne są przede wszystkim modele plastikowe i metalowe - co je łączy, a co różni? Jakie wady i zalety mają obie grupy produktów? Kiedy lepiej sprawdzi się tworzywo sztuczne, a kiedy metal?

Kosze na śmieci z plastiku i metalu - co je łączy?

Chociaż tworzywo sztuczne i metal to dwa zupełnie inne surowce, to w przypadku koszy na śmieci łączy je jedno - łatwość utrzymania w czystości. Zarówno plastik, jak i stal nierdzewną można czyścić z użyciem wody oraz wybranego detergentu. Produkty nie powinny ulec żadnym uszkodzeniom. Poza tym, kosze na śmieci mają podobne kształty i rozmiary (pojemność). Bez trudu znajdziemy kosz okrągły, kwadratowy lub bardziej designerski, na przykład z jednym spłaszczonym bokiem lub z ażurowymi ściankami. Dzięki takiej różnorodności pojemnik można dopasować do potrzeb danego wnętrza tak, aby nie zajmował zbyt wiele przestrzeni i dobrze wpasował się w kąt pokoju lub wnętrze szafki. Kosze na śmieci z plastiku i metalu łączy również urozmaicona kolorystyka. Wbrew pozorom produkty ze stali nie są jedynie srebrnoszare lub czarne. Malowanie specjalnymi farbami pozwala nadać im intensywniejszy kolor, taki jak czerwień czy błękit. Prawdziwą feerię barw oferują jednak przede wszystkim kosze plastikowe, które mogą być transparentne lub nieprzezroczyste.

Kosze na śmieci plastikowe - wady i zalety

Kosze na śmieci wykonane z tworzyw sztucznych mają bez wątpienia wiele zalet praktycznych. Gładka tekstura sprawia, że można łatwo umyć ich wnętrze, usuwając zanieczyszczenia i przykry zapach. Z kolei niskie koszty produkcji sprawiają, że plastikowe kosze na śmieci są po prostu tańsze niż ich metalowe odpowiedniki. Poza tym, nawet bardzo duży plastikowy kosz na śmieci nadal będzie lekki i wygodny do przenoszenia. Można więc ustawiać go w dowolnym miejscu i przesuwać według potrzeb. Największą wadą produktów z tworzyw sztucznych będzie ich podatność na pękanie w przypadku uderzenia. Poza tym, kosz plastikowy uznawany jest za mniej estetyczne rozwiązanie niż kosz metalowy. Oznacza to, że lepiej sprawdzi się w mniej reprezentatywnej części biura, na przykład w pomieszczeniach pracowniczych, gdzie można wsunąć go pod biurko lub zamknąć w szafce. Rozmaity wybór form i kolorów produktów tego typu sprawia jednak, że bez trudu dopasujemy kosze do wystroju biurowego wnętrza tak, aby stały się one przyjemnym dla oka dodatkiem. 

Kosze na śmieci metalowe - jakie mają atuty, a jakie mankamenty?

Kosz na śmieci z metalu - najczęściej stali nierdzewnej - podobnie jak ten z plastiku, możemy z łatwością umyć z brudu i usunąć z niego nieprzyjemne zapachy. Poza tym, charakterystyczną cechą tej grupy produktów jest także ich wyjątkowa wytrzymałość oraz odporność na wgniecenia czy pęknięcia. Metalowe kosze na śmieci sprawdzą się zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Nie zostaną uszkodzone przez warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, promieniowanie słoneczne czy mróz. Z tego powodu to właśnie z metalu tworzy się także specjalne kosze z popielnicą, z której mogą korzystać osoby palące papierosy pod budynkiem firmy. Poza tym, kosz metalowy ma estetyczny, elegancki wygląd. Dobrze prezentuje się we wnętrzach, ponieważ może przyjmować właściwie dowolny kolor, kształt i rozmiar. Kosze metalowe z pokrywą doskonale nadają się także do łazienek i toalet, ponieważ dbają o utrzymanie wewnątrz wilgoci i zapachów - są dyskretne i higieniczne. Za największą wadę modeli ze stali nierdzewnej można uznać ich cenę, odpowiednio wyższą w porównaniu do wyrobów z plastiku. Zakup metalowego kosza stanowi jednak inwestycję i w niektórych przypadkach jest rozwiązaniem nie tylko zalecanym, ale wręcz koniecznym. Trudno bowiem wyobrazić sobie elegancki hol w biurze wyposażony w kolorowe kosze z plastiku.

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod