Kategorie

Segregatory - rodzaje i zastosowanie

Autor     gru 23, 2021     Wszystkie , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego segregatora, warto poznać wszystkie modele, rodzaje i marki,...
Biuronimo.pl
Segregatory - rodzaje i zastosowanie

Segregatory biurowe są powszechnie stosowane, jako artykuły biurowe wykorzystywane w procesie archiwizowania dokumentów. Przy pomocy segregatorów możemy skutecznie archiwizować bieżącą dokumentację w firmie, dzięki czemu nasze dokumenty są zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego segregatora, warto poznać wszystkie modele, rodzaje i marki, aby wybrany przez nas produkt był jak najlepiej dostosowany do potrzeb nas i naszej firmy. 

Segregatory A4 

Segregatory A4 są najchętniej wybieranym modelem segregatorów biurowych. Ich zastosowanie jest szczególnie doceniane wśród pracowników biurowych, gdzie na co dzień zmagają się oni z dużą ilością dokumentów. Które parametry segregatorów A4 musimy sprawdzić, zanim zdecydujemy się na zakup artykułu biurowego? Przede wszystkim, musimy wiedzieć, że segregatory A4 różnią się ze względu na mechanizm. Wyróżniamy zarówno segregatory ringowe, jak i segregatory dźwigniowe. Segregatory A4 z mechanizmem ringowym to doskonałym wybór, jeśli chodzi o przechowywanie bieżących dokumentów, z kolei segregatory A4 dźwigniowe, dzięki wytrzymałemu mechanizmowi, sprawdzą się lepiej do wieloletniego archiwizowania dużych ilości dokumentów. Kolejnym ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest szerokość grzbietu segregatora wyrażana w mm. Grubość grzbietu informuje nas o pojemności segregatora - im szerszy grzbiet, tym większą pojemność będzie miał konkretny segregator A4. 

W branży biurowej wyróżniamy wielu producentów segregatorów A4. Obszerna oferta sprawia, że często my jako klienci mamy niemały problem, jeśli chodzi o wybór konkretnego modelu segregatora A4. W związku z tym przedstawiamy listę firm, która zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. 

Segregatory biurowe A4 -producenci:

  • Leizt: historia marki sięga XIX wieku, co sprawia, że produkty proponowane przez Leitz to ogromny zbiór doświadczeń, który znacząco przekłada się na jakość oferowanych artykułów biurowych.
  • Esselte: lider rynku w branży biurowej, rozwiązania proponowane przez markę Esselte są praktyczne, a zarazem bardzo innowacyjne. 
  • Donau: marka powstała w 1954 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija. Proste i ekonomiczne artykuły biurowe marki Donau, pokochali pracownicy biurowi na całym świecie.
  • I wiele, więcej! 

Segregatory A3

Segregatory biurowe A3 są zdecydowanie rzadziej stosowanie niż doskonale wszystkim znane segregatory o formacie A4. Wszystko to ze względu na to, że większość archiwizowanych dokumentów biurowych drukowana jest w formacie A4. Jednak mimo wszystko wiele osób decyduje się na zakup segregatora o formacie A3, ponieważ sprawdza się doskonale, między innymi w przechowywaniu katalogów i firmowych materiałów reklamowych. Na rynku wyróżniamy wiele firm, które są odpowiedzialne za dystrybucję artykułów biurowych, jedną z nich jest firma Leitz, która w swojej ofercie, dysponuje segregatorami biurowymi A3. Marka Leitz zdobywa swoje doświadczenie w branży od ponad 140 lat, dzięki czemu mamy gwarancję, że oferowane przez producenta artykuły biurowe będą charakteryzowały się wysoką jakością i precyzyjnym wykonaniem. 

Segregatory A5

Segregatory biurowe A5 są zdecydowanie rzadziej stosowane do archiwizowania dokumentów. Produkt ten często określany jest mianem organizera lub segregatora bankowego. Podobnie, jak w przypadku segregatorów biurowych A4 i A3 segregatory A5 charakteryzują się różnymi szerokościami grzbietu, oraz podziałem na mechanizm ringowy i dźwigniowy. Najpopularniejszym modelem segregatora biurowego A5, jest segregator Esselte Vivida No. 1, o szerokości grzbietu 75 mm. Kultowy model segregatora Esselte A5 został wyposażony w opatentowany mechanizm No.1 z ponadprzeciętną siłą docisku, gwarantujący dokładne i solidne zamykanie nawet po użyciu 10 000 razy, wymienną etykietę grzbietową, wzmocniony otwór na palec, który ułatwia wyjmowanie dokumentów z regału oraz wiele innych elementów, które składają się ogólny sukces produktu.

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod