Kategorie

Kalkulatory do pracy i nauki

Autor     mar 16, 2022     Wszystkie , Porady , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
Obecny rynek oferuje wiele kalkulatorów finansowych i naukowych jednak jak wybrać odpowiedni kalkulator...
Biuronimo.pl
Kalkulatory do pracy i nauki

Każdy z nas w codziennej pracy dąży do jej usprawnienia, niezależnie czy mówimy o studencie w trakcie nauki czy o profesjonalnym biurze. Obecny rynek oferuje nam wiele wspaniałych kalkulatorów finansowych i naukowych do wyboru. Jednak wśród tak szerokiej oferty jaki kalkulator biurowy wybrać lub jaki kalkulator naukowy będzie najlepszy dla studenta? W tym artykule postaramy się przedstawić najlepsze kalkulatory i ich zastosowanie.

Prosty kalkulator to za mało 

Oczywiście znajdą się głosy osób, które będą uważały, że odpowiednim umiejętnością z pewnością wystarczy najprostszy i klasyczny kalkulator. Jednak nic bardziej mylnego. Co prawda nawet najbardziej rozbudowany kalkulator naukowy nie zastąpi wiedzy profesjonalnej, ale może on zdecydowanie ułatwić i przyspieszyć pracę. 

Proste kalkulatory naukowe można otrzymać już za niewielką kwotę, jednak czy wystarczą one na zaplanowane potrzeby kalkulacyjne? Takie kalkulatory mają szeroki zakres wbudowanych funkcji matematycznych oraz przeliczeniowych, dzięki czemu można pominąć skomplikowane rozpisywanie równań matematycznych czy fizycznych. 

Profesjonalne kalkulatory biurowe poza możliwościami kalkulacyjnymi oferują także możliwość generowania wydruku oraz obliczania kluczowych wartości finansowych. 

Jaki kalkulator biurowy wybrać? 

Kalkulatory biurowe sprawdzą się idealnie w standardowych biurach, niezależnie od prowadzonej działalności, oraz w biurach finansowych i biznesowych na rynku. 

Jeżeli nie zależy nam na specjalnych dodatkowych funkcjach, warto postawić na wybór klasycznego kalkulatora Casio DH-12, który mimo swojej prostoty pozwala na usprawnienie codziennej pracy. Inne kalkulatory biurowe warte polecenia to te marki Citizen (model LC-210NR lub SLD-100N), są proste i mini, więc można mieć je zawsze przy sobie. 

Bardziej profesjonalny sprzęt to kalkulatory Citizen czy Casio z drukarką, które świetnie sprawdzą się w przypadku rozliczeń finansowych oraz przy podliczaniu wartości, które wymagają wydruku - bez konieczności wprowadzania obliczeń do komputera. 

Przykładowo kalkulator biurowy Casio HR-8RCE zawiera wyświetlacz, który ma 12 pozycji + funkcja druku ma szybkość 2.0 linii na sekundę, co jest naprawdę zadowalającym wynikiem w codziennej pracy. Te kalkulatory biurowe wśród swoich funkcji posiadają: obliczanie podatku, konwersję walut czy marżowy sposób wyliczania procentów. 

Jaki kalkulator naukowy wybrać przed rozpoczęciem studiów? 

Kalkulatory naukowe przeznaczone są do rozwiązywania problemów matematycznych, naukowych i inżynierskich. Oprócz podstawowych działań arytmetycznych, kalkulatory naukowe umożliwiają rozwiązywania problemów trygonometrycznych, logarytmicznych czy probalistycznych. 

Jednak jaki kalkulator naukowy wybrać? Najczęściej początkujący studenci sięgają po kalkulatory marki Casio i z pewnością są to najlepsze kalkulatory dostępne na rynku. Wielu inżynierów i naukowców korzysta z produktów tej marki, dlatego też często wykładowcy właśnie Casio rekomendują studentom na pierwszym roku. 

Tego rodzaju kalkulatory posiadają wyświetlacz na którym zmieści się kilka linijek obliczeń - wyświetlacze takie to MultiView. Pozwalają one na wykonywanie i wyświetlanie kilku obliczeń w tym samym czasie. Wyrażenia matematyczne, symbole i ułamki pojawiają się na ekranie tak samo, jak w podręczniku. Menu trybu może być używane do wyboru różnych trybów liczbowych w zależności od typu równania, które musimy wprowadzić: stopnie/radiany lub zmiennoprzecinkowe/fix. Przykładowo kalkulator Casio FX-991EX zawiera 417 funkcji i posiada ok. 40 konwersji metrycznych. Jedną z najlepszych funkcji jest funkcja wielokrotnego odtwarzania, która umożliwia cofanie się do poprzednich obliczeń krok po kroku. Pomaga to łatwo edytować obliczenia w przypadku błędu wpisu.

Kalkulator jest świetny dla uczniów szkół średnich i studentów w zakresie matematyki ogólnej, algebry, statystyki, trygonometrii, rachunku różniczkowego, inżynierii i fizyki.

 

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod