Kategorie

Jaki laminator do biura wybrać, by się nie rozczarować?

Autor     kwi 22, 2022     Wszystkie , Porady , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
Laminator z pewnością jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura. To właśnie dzięki niemu w...
Biuronimo.pl
Jaki laminator do biura wybrać, by się nie rozczarować?

Laminator z pewnością jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura. To właśnie dzięki niemu w dość prosty i szybki sposób możemy skutecznie zabezpieczyć ważne dokumenty, a także sprawić, że będą się one prezentowały niezwykle estetycznie. Okazuje się jednak, że na rynku panuje ogromny wybór urządzeń do laminowania dokumentów, więc wybór odpowiedniego z nich staje się dość dużym wyzwaniem. Wobec tego jaki laminator do biura wybrać, a także laminator A3 czy A4 lepiej zaspokoi potrzeby biura?

Jaki laminator do biura wybrać?

Laminatory to bardzo szeroka gama produktów. Niemniej jednak na rynku obecnie są dostępne dwa rodzaje tych urządzeń. Różnią się one pomiędzy sobą nie tylko przeznaczeniem, ale także i samym sposobem w jaki aplikują one folię. Wobec tego, jaki laminator do biura wybrać? Oto dostępne modele:

  • laminator stały - są to bardzo popularne urządzenia, których najlepszym przykładem są laminatory opus. Jest to laminator rolowy, który oferuje szerokie możliwości pracy w odniesieniu do zakresu temperatur. Mają one dość wszechstronne zastosowanie, co z pewnością jest jedną z największych zalet. Pozwalają one na zastosowanie różnych sposobów laminacji, więc świetnie sprawdzą się one w warunkach biurowych, gdzie niezbędne jest zabezpieczenie dokumentów, fotografii czy różnego rodzaju projektów graficznych.
  • laminator płynny - to z kolei przykład urządzenia, które jest dość kompaktowe i mobilne. Laminatory płynne to sprzęty o mniejszych gabarytach, co również jest ich zaletą, gdyż można z nich korzystać dosłownie w każdych warunkach. Warto jednak wiedzieć, że taki produkt ma forę pistoletu, więc świetnie sprawdzi się do zabezpieczania plakatów oraz w sytuacjach, w których zależy nam na przedłużeniu trwałości laminacji.

Jaki laminator do biura wybrać? Otóż o wiele lepiej postawić na laminatory stałe jak np. laminatory leitz. Zapewniają one szerokie możliwości w zakresie laminowania dokumentów i z pewnością o wiele lepiej sprawdzą się w przestrzeni biurowej. Laminatory płynne mogą być wykorzystywane okazjonalnie, w momencie, kiedy chcemy dodatkowe zwiększyć trwałość już wykonanej laminacji.

Laminator A3 czy A4 - który lepiej sprawdzi się w biurze?

Wiemy już jaki laminator do biura wybrać pod względem jego rodzaju. Jednak warto również wziąć pod uwagę także wymiary urządzenia. Wobec tego laminator A3 czy A4 sprawdzi się lepiej w biurze? Otóż wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Laminowanie dokumentów może odbywać się na różnych zasadach, jednak ich format jest czynnikiem decydującym. Wobec tego przed wyborem warto zastanowić się, jakie dokumenty są laminowane najczęściej? Zwykle do biura wykorzystuje się laminatory fellowes, które umożliwiają laminowanie dokumentów w formacie A4. Jest to jeden z najpowszechniejszych wymiarów kartki papieru i większość dokumentów jest właśnie na nich nadrukowana. Niemniej jednak biura architektów czy firm budowlanych zdecydowanie powinny skusić się na laminatory A3. Zwykle pracują oni bowiem przy projektach, które wymagają większego formatu papieru. Wobec tego laminator A3 czy A4 będzie lepszym wyborem do biura? Otóż wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i formatu kartki, który najczęściej jest w biurze wykorzystywany. 

Laminowanie na zimno czy na gorąco?

Odpowiadając na pytanie jaki laminator do biura wybrać? trzeba również uwzględnić sposób laminowania. Okazuje się, że laminowanie dokumentów może odbywać się na zimno lub też na gorąco. Zwykle do biur wykorzystuje się laminatory umożliwiające laminowanie na gorąco. Zwykle w takich urządzeniach rolki, pod wpływem wysokiej temperatury skutecznie zgrzewają folię na krawędziach, a tym samym dokument jest zabezpieczony o wiele solidniej. Dodatkowo klej spaja się z kartką laminowanego papieru, co zapewnia również walory estetyczne. Bez względu na to, czy wybraliśmy laminator A3 czy A4, laminowanie na gorąco jest po prostu efektywniejsze. Urządzenia laminujące na zimno działają w sposób mechaniczny i jedynie dostosowują folię do kartki papieru. Jeśli zdecydowaliśmy się wyposażyć biuro w laminator do laminowania na gorąco, trzeba zwrócić również uwagę na prędkość, z jaką nagrzewa się urządzenie. Jest ona uzależniona od ilości rolek, które mają wytworzyć odpowiednio wysoką temperaturę. Przy intensywnej eksploatacji urządzenia, prędkość nagrzewania powinna być możliwie jak najwyższa.

Jaki laminator do biura wybrać i na co zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiedni laminator do biura, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę wydajność sprzętu. Mierzy się ją w centymetrach na minutę i to ona determinuje efektywność pracy. Co więcej, warto poprosić również o dokładne sprawdzenie wałka grzewczego. Powinien być on wykonane z materiałów wysokiej jakości, co znacznie przedłuży jego żywotność. Laminatory do biura powinny być także wyposażone w dodatkową funkcję cofania, co znacznie ułatwi pracę w momencie, kiedy arkusz papieru po prostu zatnie się w urządzeniu. Warto także wybierać laminatory z dużą ilością rolek grzewczych, co pozwoli laminować dokumenty znacznie szybciej.

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod