Kategorie

Łatwa identyfikacja to klucz do sukcesu

Autor     sie 12, 2022     Wszystkie , Porady , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
W obecnych czasach praca biurowa wiąże się z wieloma wyzwaniami. Najlepszym sposobem na ich redukcję i...
Biuronimo.pl
Łatwa identyfikacja to klucz do sukcesu

W obecnych czasach praca biurowa wiąże się z wieloma wyzwaniami. Najlepszym sposobem na ich redukcję i ułatwienie pracy jest wprowadzenie systemu informującego pracowników o podstawowych kwestiach. Identyfikatory osobiste i księgi gości sprawiają, że weryfikacja pracowników staje się łatwiejsza, zapamiętanie imion współpracowników przestaje stanowić problem, a każdy gość jest odpowiednio zapowiedziany i wyszczególniony w systemie. 

Co to są identyfikatory?

Identyfikatory mogą przyjmować różną formę, zależnie od wymagań, ale ogólnie jest to przeźroczysta osłonka, w którą wsunięta jest osobista karta pracownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu dane pracownika są dobrze widoczne i mogą zostać wyeksponowane, jeżeli identyfikator zostanie przypięty do koszuli lub zawieszony na szyi. Pozwala to na weryfikację pracowników, co jest kluczowe w zachowaniu bezpieczeństwa i poufności w dużych firmach z różnych sektorów gospodarki. Rozwiązanie to utrudnia dostęp do poufnych informacji dla osób spoza firmy. Jednocześnie karta jest chroniona przed uszkodzeniem, a różne metody ekspozycji zapobiegają zgubieniu. Budowa osłony pozwala również na korzystanie z kart magnetycznych, na przykład w przypadku systemów dostępu do konkretnych pomieszczeń. 
Identyfikator może zostać zamocowany na klips lub agrafkę, przypięty do taśmy lub zawieszony na łańcuszku. 

Gdzie zrobić identyfikator?

Najprostsze identyfikatory można zrobić w biurowych warunkach, drukując potrzebne informacje na specjalnych wkładach do identyfikatorów. Mikroperforacja takich wkładów ułatwia podział arkusza na pojedyncze karty po wydrukowaniu. Następnie wkłady należy umieścić w wybranych osłonkach i identyfikatory są gotowe do użytku. Zależnie od preferencji i wymagań można dobrać sposób mocowania identyfikatora, tak aby zachował on swoją funkcjonalność i jednocześnie nie przeszkadzał w pracy. 

Ile kosztuje identyfikator?

Koszty identyfikatorów wahają się zależnie od materiałów i sposobu zapięcia. Najprostsze osłonki, można zakupić już za kilkadziesiąt groszy za sztukę. Na cenę wpływa głównie sposób zapięcia — te z klipsem i agrafką będą tańsze, ale mogą być gorszym rozwiązaniem, z uwagi na ryzyko uszkodzenia ubrań. Dobrym wyborem są identyfikatory na taśmie z możliwością personalizacji i wyboru koloru taśmy. Do kosztów należy również doliczyć koszt wkładów. 
Jeżeli wymagana jest większa odporność identyfikatorów — polecane są te z grubszego tworzywa, do których trzeba dobrać taśmy lub mechanizm ściągający, ale sprawdzą się one idealnie w trudniejszych warunkach, na przykład dla pracowników produkcji. 
Dla najbardziej wymagających klientów dedykowane są etui przygotowane na kilka kart i wkładów, zamykane, dodatkowo wzmacniane, oraz te mocowane na magnes zapewniające maksymalną ochronę odzieży, przy jednoczesnym dobrym wyeksponowaniu identyfikatora. Koszt takich rozwiązań może dochodzić do kilkudziesięciu złotych za sztukę. 

Inne rozwiązania

Na rynku dostępne są również księgi gości zawierające wiele plakietek i pozwalające na rozpoznanie wśród pracowników bez konieczności tworzenia nowych wkładów dla każdej wizytującej osoby. Jednocześnie dają one jasną informacją dla pracowników, że dana osoba nie jest w firmie przypadkiem. 
Na potrzeby spotkań, aby umożliwić rozpoznanie i właściwe zajęcie miejsc przez gości stworzono identyfikatory stołowe. 

Dzięki dostępności wielu różnych rozwiązań i wariantów oraz przystępnym cenom każda firma może sobie pozwolić na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa wśród pracowników.  

 

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod