Kategorie

Dziurkacze biurowe - top 10 na rynku

Autor     sty 13, 2023     Wszystkie , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
Dziurkacz biurowy to urządzenie, które na pierwszy rzut oka jest pomijane przez wiele osób. Jest to...
Biuronimo.pl
Dziurkacze biurowe - top 10 na rynku

Efektywna praca biurowa wymaga wielu podręcznych akcesoriów, które ułatwiają radzenie sobie z różnymi czynnościami. Jednym z podstawowych przedmiotów, którego nie może zabraknąć na stoliku jest dziurkacz. Ten niewielki, podręczny sprzęt jest przydatny m.in. podczas sortowania czy archiwizacji dokumentów. I choć z pozoru dziurkacze nie różnią się od siebie, to w istocie jest inaczej. W związku z tym warto dokonać prawidłowego wyboru, a ułatwi nam to poniższy ranking. 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze dziurkacza?

Dziurkacz to urządzenie, które jest wyposażone w dwa ostrza, tworzące otwory o średnicy 5,5 mm. Dzięki nim jesteśmy w stanie w łatwy sposób przygotować nasze dokumenty, np. do schowania w segregatorze. W zależności od konkretnego modelu, dziurkacze biurowe posiadają dwa lub cztery otwory, które są pomocne przy pracy z papierem. 

Decydując się na zakup dziurkacza, przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę nasze potrzeby. Wiele z dostępnych modeli jest wyprodukowana z metalu, jednak dzięki różnorodnym wariantom kolorystycznym nie dają uczucia chłodu. To właśnie kolor jest jednym z czynników, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze dziurkacza. Dzięki temu, akcesorium dobrze wkomponuje się w ogólny wygląd biurka, tworząc harmoniczną i spójną przestrzeń. Oczywiście, poza kolorem niezwykle ważna jest funkcjonalność. Wiele profesjonalnych dziurkaczy jest w stanie jednocześnie wykonać otwory nawet w 60 kartkach. Warto wziąć to pod uwagę i zastanowić się, jakiego sprzętu potrzebujemy. Poza tym, powinniśmy skupić się również na pojemniku, w którym przechowywane są ścinki. Dobrze, jeśli będzie na tyle duży, aby nie wymagał zbyt częstego opróżniania.

Cechy dobrego dziurkacza

Dziurkacz biurowy to urządzenie, które na pierwszy rzut oka jest pomijane przez wiele osób. Jest to błąd, ponieważ ten z pozoru niewielki sprzęt pełni istotną rolę w naszej pracy. W związku z tym liczymy na jego niezawodność. Aby wybrać dobry dziurkacz, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na:

- materiał, jaki został zastosowany do wyprodukowania przedmiotu - dobre dziurkacze są najczęściej wykonane z metalu. Wspomniany surowiec nadaje im wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne i dość długą żywotność;
- rozmiar pojemnika na ścinki - z reguły im większy pojemnik, tym lepiej. Niemniej jednak należy liczyć się z tym, że temat pojemnika jest ściśle związany z rozmiarem dziurkacza. Innymi słowy, w wielu przypadkach możliwość magazynowania większej ilości ścinków będzie wiązała się ze zwiększonymi gabarytami;
- ogólny design - wygląd dziurkacza powinien być estetyczny i schludny. Te cechy są szczególnie ważne w momencie, gdy urządzenie pozostaje przez długi czas na widoku, a my mamy regularny kontakt z klientem;
- wagę - dobry dziurkacz powinien być funkcjonalny i stosunkowo lekki; 
- wydajność - poza materiałem, z jakiego został wyprodukowany dziurkacz i ogólnie pojętą funkcjonalnością, warto zwrócić również uwagę na wydajność, czyli ilość możliwych do przedziurkowania kartek za jednym razem. Oczywiście, jeżeli korzystamy z dziurkacza sporadycznie, to te parametry będą miały dla nas nieco mniejsze znaczenie.
- cena - kwota, jaką należy zapłacić za dany sprzęt budzi zawsze wiele emocji. Tak jak w przypadku innych przedmiotów, tak i tutaj należy mieć na uwadze to, że lepsze i wydajniejsze dziurkacze będą z reguły dużo droższe. 

Ranking dziurkaczy do pracy biurowej

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, przedstawimy teraz ranking dziurkaczy - 10 propozycji, które mogą okazać się przydatne podczas codziennej pracy biurowej.

1. Mocny dziurkacz Leitz 

Pierwszą propozycją, która znajduje się na górze naszego zestawienia, jest mocny dziurkacz firmy Leitz. To niesamowicie wydajne urządzenie, które możemy nabyć pod linkiem https://biuronimo.pl/dziurkacz-mocny-leitz-niebieski-2357.html jest w stanie dziurkować jednocześnie nawet do 65 kartek o gramaturze papieru 80 g. Jego ponadczasowy wygląd, dziesięcioletnia gwarancja oraz  ogranicznik formatu sprawiają, że świetnie sprawdzi się w codziennej pracy biurowej. Ponadto, produkt jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych.

2. Leitz NeXXt Series

Kolejna propozycja od firmy Leitz, to dziurkacz oznaczony jako NeXXt Series. Doskonały wybór do pracy biurowej, dostępny na https://biuronimo.pl/dziurkacz-duzy-metalowy-leitz-nexxt-series-czarny-2352.html. Dziurkacz charakteryzuje się schludnym designem, niezawodnością i dobrymi parametrami technicznymi. Potrafi jednocześnie dziurkować do 40 kartek, posiada wygodny uchwyt oraz jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. 

3. SAX Design 518

Nie tylko dziurkacze Leitz są godne polecenia. Kolejną alternatywą, która zajmuje trzecie miejsce w rankingu, jest SAX Design 518, który możemy nabyć na https://biuronimo.pl/dziurkacz-sax-design-518-czarny-6350.html. Ten niepozorny z wyglądu sprzęt, wyposażony w metalowy mechanizm i obudowę, jest w stanie dziurkować jednocześnie do 40 kartek. Podobnie jak jego poprzednicy, dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych. Co więcej, posiada certyfikat bezpieczeństwa GS i 10-letnią gwarancję. 

4. Leitz WOW - duży dziurkacz

Wydaje się, że dziurkacze firmy Leitz wiodą prym na rynku tych urządzeń biurowych. Oczywiście, nawet w naszym rankingu urządzenia spod logo niemieckiego producenta będą przeważały. Na tapecie pojawia się teraz Leitz WOW. Czy jednak faktycznie dziurkacz ten przyprawia o zawrót głowy i daje efekt WOW? Otóż okazuje się, że jest to z pewnością sprzęt godny polecenia. Posiada opatentowane elementy uchwytu, które zmniejszają siłę nacisku, ogranicznik formatu z okienkiem do podglądu oraz 10-letnią gwarancję. Produkt jest dostępny w różnych wariantach kolorystycznych, a czerwony możemy nabyć pod linkiem https://biuronimo.pl/dziurkacz-duzy-metalowy-leitz-wow-czerwony-2308.html.

5. SAX Design 318

W rankingu pojawił się dotychczas jeden z produktów marki SAX. Teraz przyszła kolej na drugi, a konkretniej model 318. To podstawowe rozwiązanie, z którego będą zadowoleni wszyscy, którzy nie mają większych oczekiwań co do zwiększonej wydajności. SAX Design 318 charakteryzuje się znakomitym stosunkiem ceny do jakości, jest wykonany z metalu oraz podobnie jak dotychczasowe alternatywy, dostępny w różnych wariantach kolorystycznych. Piękny, niebieski dziurkacz możemy kupić, odwiedzając https://biuronimo.pl/dziurkacz-sax-design-318-niebieski-6342.html.

6. Leitz WOW - mały dziurkacz

Dziurkacz Leitz Mini to kolejna propozycja z serii WOW. To nieco mniejsze urządzenie w porównaniu do swojego brata sprawdzi się tam, gdzie ergonomia odgrywa ważną rolę. Dziurkacz z tej serii jest przede wszystkim mały, poręczny i niezawodny. Wykonany z metalu, posiadający opatentowane elementy uchwytu zmniejszające siłę nacisku jest w stanie dziurkować jednocześnie do 10 kartek. To doskonały wybór dla osób, które zmagają się z brakiem przestrzeni. Poza tym, dziurkacz jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Jedną z propozycji jest turkusowa barwa, którą możemy zobaczyć odwiedzając https://biuronimo.pl/dziurkacz-mini-metalowy-leitz-wow-turkusowy-metaliczny-2348.html.

7. Leitz AKTO

Wydajność, niezawodność i solidne wykonanie - te cechy charakteryzują dziurkacz Leitz AKTO. To profesjonalny sprzęt, który zapewni odpowiednią kulturę pracy i zwiększy jej precyzję. Leitz AKTO posiada antypoślizgowy uchwyt oraz regulowane ostrza, które umożliwiają zmianę ustawienia oraz rozmiaru. Ponadto, urządzenie posiada obrotowy regulator z dwoma skalami i obsługuje kilka formatów papieru. Leitz AKTO może pochwalić się certyfikatem bezpieczeństwa GS oraz 10-letnią gwarancją. Jest dostępny pod adresem https://biuronimo.pl/dziurkacz-regulowany-leitz-akto-srebrny-2354.html.

8. Rapid FC20 

Rapid FC20 to podstawowy dziurkacz dostępny pod https://biuronimo.pl/dziurkacz-rapid-fc20-fashion-czerwony-9301.html, który pomoże w wykonywaniu otworów w kartkach podczas codziennej pracy. Jest tani, wykonany z metalu oraz potrafi jednocześnie dziurkować nawet 20 kartek. W jego budowie zastosowano dodatkowo wzmocnione tworzywo ABS, które dodatkowo chroni go przed ewentualnymi uszkodzeniami. Poza tym, ten standardowy dziurkacz został wyposażony w dwie dziurki ze średnicą 5,5 mm.

9. Rapid mini FC5

Rapid mini to odpowiedź dla tych, którzy chcą dziurkacza możliwego do schowania nawet w kieszeni. Produkt jest częścią kolekcji Colour'Ice i doskonale współgra z pozostałymi elementami tej serii. Dziurkacz jest wygodny, posiada metalową podstawę i ogranicznik formatu. Potrafi dziurkować jednocześnie do 10 kartek i jest wyposażony w łatwy do opróżniania pojemnik. Dostępny jest pod adresem https://biuronimo.pl/dziurkacz-mini-rapid-colour-ice-fc5-zolty-8024.html.

10. Rapid Fashion HDC65

Ostatni w rankingu znalazł się produkt marki Rapid o oznaczeniu HDC65, który możemy nabyć pod linkiem https://biuronimo.pl/dziurkacz-rapid-fashion-hdc65-czarny-9302.html. To nieco bardziej profesjonalne urządzenie od poprzedników tego producenta, kierowane dla osób z większymi potrzebami w zakresie prac biurowych. Dziurkacz został wyposażony w ergonomiczną dźwignię, która ułatwia pracę z dużymi plikami. Poza tym, posiada duży pojemnik na ścinki oraz możliwość dziurkowania nawet do 65 kartek jednocześnie.

Jaki dziurkacz wybrać? - krótkie podsumowanie

Końcowy wybór dziurkacza zależy w głównej mierze od naszych potrzeb. Jeśli korzystamy z niego rzadko i nie mamy większych wymagań co do parametrów technicznych, wówczas warto zdecydować się na jeden z podstawowych modeli, takich jak SAX Design 518 czy Leitz NeXXt Series. Z kolei jeśli wymagamy czegoś więcej, to zwróćmy swój wzrok w stronę wydajniejszych rozwiązań, do których należy zaliczyć m.in. dziurkacz Leitz AKTO czy Rapid Fashion HDC65.

Powiązane produkty

Wstaw komentarz

Imię: *
E-mail: * (niewidoczny)
Strona WWW: (URL z http://)
Komentarz: *
Wpisz kod