Kategorie

Niszczarka do 500 zł - jaką niszczarkę wybrać?

Autor     sty 24, 2023     Wszystkie , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
W tym artykule pochylimy się nad tematem, jakim jest wybór odpowiedniej dla naszych potrzeb niszczarki i...
Biuronimo.pl
Niszczarka do 500 zł - jaką niszczarkę wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad sensem kupowania niszczarki, jednakże jest to zakup niezwykle przydatny i dający korzyści. W tym artykule pochylimy się nad tematem, jakim jest wybór odpowiedniej dla naszych potrzeb niszczarki i pod lupę weźmiemy tańsze i nieco droższe modele.

Niszczarki do 500 zł - czy warto je kupować?

Dla wielu osób posiadanie niszczarki jest sprawą wręcz priorytetową. Dlaczego? Powód jest banalny: ostrze niszczarki potną każdy dokument, w taki sposób, że ponowne jego odtworzenie jest praktycznie niemożliwe. Niepotrzebne korespondencje, zawierające adresy, dane, wszelkiego rodzaju faktury-niszczarki biurowe skutecznie rozprawią się z tymi papierami. Bez pomocy niszczarek racji bytu nie mają kancelarie prawnicze, banki, wiele biur, czy to prywatnych, czy organizacji publicznych. Warto zatem wybrać model, odpowiedni do naszych potrzeb. Innej mocy przerobowej w niszczeniu ważnych dokumentów potrzebują duże instytucje finansowe, a innej małe biuro rachunkowe, czy niewielka placówka bankowa.

Jakie są ceny niszczarek?

Kupując niszczarkę do swoich osobistych celów: do domu albo malutkiego biura jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w malutką niszczarkę w cenie już od 45 złotych. Taka niszczarka jest w stanie zmielić około pięciu kartek A4 o wadze 70 gramów. Warto wspomnieć, że standardowa gramatura papieru wynosi 80 g. Ceny niszczarek tnących nie tylko papier, ale również spinki, zszywacze, czy płyty CD zaczynają się już od około 260 złotych. Niszczarki wielofunkcyjne tnące nawet karty kredytowe, płyty DVD, Blu-ray zaczynają się od 100 zł, ale mogą dobić do kwoty nawet 22 tys. zł. Rozsądne niszczarki do użytku domowego i biurowego można znaleźć w przedziale do 500 zł.

Wszystkie niszczarki do 500zł znajdziesz tutaj 

Cechy niszczarek: rodzaje i typy

Przede wszystkim warto zastanowić się ile dokumentów dziennie, musimy zniszczyć i oszacować, czy będzie to kilka kartek na godzinę, czy kilkanaście, lub kilkadziesiąt. Ogółem niszczarki dzielimy na dwie kategorie: niszczarki paskowe i ścinkowe. Niszczarki paskowe są wykorzystywane w mniejszych firmach i instytucjach, gdzie ryzyko wycieku poufnych danych nie jest duże. Niszczarki ścinkowe to już bardziej profesjonalne sprzęty, które mają wyższy poziom bezpieczeństwa. Warto też zastanowić się, czy będziemy tylko niszczyć dokumenty, a może nośniki danych, czyli płyty CD? Warto i to określić w trakcie poszukiwań niszczarki idealnej, być może bardziej przyda się nam niszczarka wielofunkcyjna, bo jednak bardziej niż dokumentów, będziemy chcieli pozbyć się płyt, zszywaczy, czy kart kredytowych. Na szczęście większość niszczarek oferuje opcję niszczenia płyt, czy zszywaczy i ceny nie są zabójcze, tak jak  ma się to w przypadku profesjonalnych niszczarek wielofunkcyjnych, osiągających ceny nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Niszczarki mają  siedem poziomów bezpieczeństwa niszczenia danych, czyli tzw. stopień tajności, określony normą DIN 66399.

Jak widać sposób wyboru niszczarki wiąże się ze znajomością poziomów bezpieczeństwa, z którymi warto się zapoznać, by dobrać odpowiedni sprzęt. Należy mieć to na uwadze i dostosować to do potrzeb firmy, instytucji, lub naszych osobistych preferencji, jeśli miejscem naszej pracy jest domowe biuro. Niszczarka, jeżeli jest dobrze dobrana, może usprawnić i ułatwić pracę, nie trzeba też wydawać na nią absurdalnie wysokiej kwoty. Powyższy artykuł powinien pomóc przy zakupie i doborze odpowiedniej niszczarki, bez konieczności spędzenia wielu godzin na porównywaniu i analizie. Mamy nadzieję, że każdy po przeczytaniu zawartych w tekście informacji i wskazówek, znajdzie niszczarkę odpowiednią dla siebie.

 

 

 

Powiązane produkty