Kategorie

Jakie są rodzaje teczek?

Autor     kwi 4, 2018     Wszystkie , Sprawy biurowe    0 Komentarzy
Jednym z nieodzownych elementów pracy w biurze powinien być ład i porządek w firmowych dokumentach....
Biuronimo.pl
Jakie są rodzaje teczek?

Jednym z nieodzownych elementów pracy w biurze powinien być ład i porządek w firmowych dokumentach. Wiadomo, że organizacja pracy jest bardzo ważna i pomaga w codziennym wykonywaniu swoich obowiązków. Najlepszym sposobem na przechowywanie papierów i różnego rodzaju dokumentów są segregatory i teczki. Przyjrzyjmy się jednak tym drugim pomocom.

Rodzaje teczek

Wiele osób błędnie zakłada, że teczki wykonane są jedynie z tektury, mają sznurkowe wiązania i za zadanie mają chronić papiery przed zniszczeniem. Mimo, że i takie teczki są bardzo przydatne, jest o wiele więcej ich rodzajów. Do najbardziej popularnych należą rzeczywiście teczki z gumką, gdyż łatwo się je otwiera i cenowo również są atrakcyjne dla kupujących. Istnieją jednak również teczki zawieszane - idealne na pojedyncze, luźne dokumenty, a także teczki ofertowe, dzięki którym możemy w jednym miejscu przechowywać plik papierów potrzebnych na przykład do prezentacji. Teczki te posiadają często w środku przegródki oraz rzepy, który pozwalają na oddzielenie różnych pism zgodnie z ich przeznaczeniem. Przechodząc natomiast do funkcji estetycznych, bogata kolorystyka teczek zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta.

Materiał, z jakiego są wykonane teczki

W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać teczki wykonane z wytrzymałej tektury lub plastikowe organizery. Najczęściej jednak wybierane są te zrobione z polipropylenu, PVC, tektury i kartonu. W zależności od tego jakie rodzaje teczek nam najbardziej odpowiadają możemy także wybrać ich grubość. Dostępne są takie o szerokości grzbietu od 20 mm aż do 100 mm grubości. Motywując nasz wybór powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego do czego teczka ta będzie nam służyć. Jeśli mamy sporo różnych papierów, które musimy uporządkować, ale też nie chcemy zasypać się taką samą ilością różnych teczek, najlepiej jest wybrać te z szerszym grzbietem i większą ilością wewnętrznych przegródek.

Po co nam właściwie te teczki?

Mogłoby się wydawać, że coraz częściej odchodzimy od papierowej wersji dokumentów i posiadając nawet dostęp do elektronicznego podpisu, zanika również potrzeba archiwizacji i przechowywania papierów. Istnieje jednak wiele wewnętrznych procedur w różnego rodzaju instytucjach, które nie mogą sobie pozwolić na przechowywanie dokumentów jedynie w formie elektronicznej. Segregowanie papierów w teczkach to przede wszystkim znak rozpoznawczy rzetelnej firmy. Korzystają z tego również studenci, którym często ciężko jest wygrzebać się spod stosu notatek i kserówek. Również w szkołach często sami nauczyciele polecają zamiast ciężkich podręczników, przynosić skserowane fragmenty książki, czy notatki, które wówczas warto trzymać uporządkowane w schludnej teczce.

Powiązane produkty