Lista produktów producenta: 

Stabilo

Niemiecka firma Schwan-Stabilo jest obecnie światowym liderem w wytwarzaniu: cienkopisów, foliopisów, ołówków, piór kulkowych i zakreślaczy. Artykuły piśmiennicze tej firmy są podstawowym wyposażeniem każdego biura, zapewniającym wysoki poziom komfortu użytkowania. 


Stabilo


Krótka historia firmy Stabilo


Tradycja firmy liczy już sobie 163 lata. Przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1855 w Norymberdze (Niemcy). Początkowo firma nazywała się "Großberger und Kurz" i zajmowała się produkcją ołówków. 10 lat później firmę przejął Gustav Adam Schwanhäußer, który uważany zmienił jej nazwę na: Schwan Bleistiftfabrik Umfirmierte. Schwanhäußer uważany jest też za twórcę Stabilo. Po przejęciu przedsiębiorstwa przez nowego właściciela produkcja uległa szybkiemu zwiększeniu. W roku 1925 zmodernizowano model ołówka, wprowadzając do produkcji model o cienkim rdzeniu, odpornym na pękanie. 


W latach 1925-1927 intensywnie zaczął rozwijać się sektor produktów kosmetycznych wytwarzanych przez firmę- ołówków. Rok 1971 przyniósł firmie wprowadzenie jednego z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie produktów firmy: zakreślacza. Do produkcji wprowadził go ówczesny dyrektor: Güntera Schwanhäußer. 


W 1976 roku firma, której siła robocza wzrosła do ponad 1000 pracowników, została przemianowana na Schwan-STABILO. W 1995 roku przeprowadziła się do sąsiedniego Heroldsberg. 


Produkcja ołówków drewnianych została przeniesiona z 1991 roku do Czech. Od 1967 roku w Malezji działa kolejna fabryka, która produkuje głównie długopisy. W Niemczech pozostał sektor kosmetyczny i produkcja piór. Schwan-STABILO jest światowym liderem w branży ołówków kosmetycznych i produkuje dla prawie wszystkich znanych marek kosmetycznych. Udział eksportu firmy wynosi 88%. 


We wrześniu 2006 przedsiębiorstwo przejął Deuter Sport GmbH z Gersthofen koło Augsburga, który znany jest głównie z plecaków. 


W roku finansowym zakończonym 30 czerwca 2017 r. Firma odnotowała rekordową sprzedaż w wysokości 713,5 mln € (706,7 mln € w poprzednim okresie). 


W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo:  • Cienkopisy - dostępne są w różnych kolorach, sprzedajemy je zarówno oddzielnie jak i w zestawach. (Seria: Point 88) 

  • Foliopisy - dostępne są w różnych kolorach, sprzedajemy je zarówno oddzielnie jak i w zestawach. (Serie: OHPen universal F, OHPen universal M, OHPen universal S.

  • Ołówki - dostępne są rożne modele: Othello 282-2B, Othello 282-2H, Othello 282-3B, Othello 282-3H, Othello 282-4B, Othello 282-4H, Othello 282-B, Othello 282-H, Othello 282-HB,

  • Pióra kulkowe - dostępne są w różnych kolorach. Produkty z serii: pointVisco (oferowane są pojedynczo i we zestawach).

  • Zakreślacze - dostępne są w rożnych kolorach, które sprzedajemy osobno lub w zestawach. (Serie: BOSS, Navigator, Neon).

Pokazuje 1 - 40 z 121 elementów