Lista produktów producenta: 

Waterman

Historia firmy Waterman


Pióra Waterman funkcjonują na rynkach światowych już od ponad 130 lat, kiedy to Lewis Edson Waterman postanowił skonstruować swoje własne wieczne pióro i otworzył pierwszą niewielką manufakturę w Nowym Yorku, zmieniając tym samym historię ręcznego piśmiennictwa. Zaprojektowane przez niego i opatentowane w 1884 roku pierwsze pióro o nazwie „the Regular” zostało wyprodukowane w ciągu kilku pierwszych lat funkcjonowania firmy w tysięcznych nakładach.


W 1990 roku zarówno firma, jak i sam założyciel, zostali uhonorowani złotym i srebrnym medalem na Światowej Wystawie w Paryżu, co było niezwykłym wyróżnieniem dla tak młodej placówki. Na początku XX wieku ich pióra zaczęły opanowywać nie tylko amerykańskie, ale też europejskie rynki. W latach dwudziestych kolejna fabryka została otworzona we Francji. Na początku XXI stulecia firmę przejął amerykański koncern Sanford, współcześnie największy producent artykułów piśmienniczych na świecie.


Innowacyjność


Na przestrzeni lat testowano, a następnie wprowadzano do wytwarzanych produktów liczne udoskonalenia, które wprost zrewolucjonizowały rynek piśmienniczy. Jako pierwsi wprowadzili na rynek pióro z klipsem zabezpieczającym „clip-cap”, którym można je było przypiąć do kieszeni. Było to możliwe dzięki zastosowaniu technologii „Safety Pen”, blokującej przepływ atramentu. Kilka lat później wynaleziono system automatycznego napełniania pióra „lever and sack”. W 1935 r. wprowadzono pierwszy szklany nabój, a kilkanaście lat później – plastikowy nabój z atramentem, który znacznie zwiększył użyteczność wiecznych piór. Poprzez coraz to nowsze rozwiązania techniczne udoskonalano produkty, zwiększając tym samym komfort korzystania z nich.


Unikatowość, luksus i prestiż


W Centrum Doskonalenia i Rozwoju we francuskim Nantes ponad 550 specjalistów tworzy niezwykle eleganckie, niepowtarzalne i funkcjonalne pióra wieczne i długopisy, wykorzystując do ich produkcji wyłącznie najlepsze materiały, co w dużej mierze wpływa na podniesienie ich wytrzymałości oraz estetyki. Ręczne wykonanie gwarantuje niezwykłą precyzję oraz niezawodność działania stosowanych mechanizmów.


Współcześnie marka ta jest symbolem najwyższej jakości wykonania, prestiżu i elegancji, znanym i cenionym na całym świecie za niezawodność, styl oraz nowoczesne rozwiązania techniczne. Wysoka jakość produktów, ponadczasowy design, jak również ogromna różnorodność sprawiają, że każdy z nas znajdzie wśród nich zupełnie wyjątkowy egzemplarz, dostosowany do swojego stylu i własnych potrzeb. Pióra i długopisy Waterman to przedmioty z duszą, które zmieniają zwykłą czynność pisania w niebywałą przyjemność.

Pokazuje 1 - 35 z 35 elementów