Zszywacze

Zszywacze

Zszywacz jest łatwo dostępnym i niepozornym elementem wyposażenia biura. Zazwyczaj kupowany jest spontanicznie, tymczasem dobrze jest poświęcić chwilę na jego wybór. Dzięki temu będzie on lepiej dopasowany do czekającej go pracy i w rezultacie posłuży znacznie dłużej niż nadmiernie eksploatowany i źle dobrany sprzęt.

Rodzaje zszywaczy

Klasyczne biurowe zszywacze przeznaczone do tradycyjnego użycia mają plastikowo-metalową lub metalową obudowę, dobrze zaprojektowany ergonomiczny kształt oraz bogatą paletę barw. W naszej ofercie znajdą Państwo także bardziej specjalistyczne artykuły, zdolne zszyć kilkadziesiąt kartek, wyposażone w różne rodzaje szycia, oraz w przydatne funkcje, jak zintegrowany rozszywacz. Dla instytucji, które regularnie przygotowują oferty handlowe, materiały szkoleniowe czy konferencyjne, dedykowany jest zszywacz elektryczny. Przy dużych ilościach zestawów dokumentów automatyczne zszywanie kartek oszczędza czas i zapewnia komfort pracy. Przed zakupem warto jednak dokładnie sprawdzić specyfikację danego modelu. Przede wszystkim maksymalną ilość zszywanych kartek, co może być istotne, jeżeli planujemy przygotowanie skryptów składających się z kilkudziesięciu kartek, a wybrany zszywacz przeznaczony będzie do lżejszych prac. Z kolei poręczny i wytrzymały zszywacz nożycowy nadaje się do punktów usługowych i handlowych oraz wszędzie tam, gdzie nie ma wystraszającej ilości wolnego miejsca, aby wygodnie rozłożyć materiały i spinać papier na płaskiej powierzchni.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu zszywacza?

Przede wszystkim kluczowy jest rozmiar zszywek oraz maksymalna ilość spinanych kartek (od 10 do 180 sztuk). Zszywacze wyposażone w małe, delikatne zszywki są wygodne w przypinaniu pojedynczych kartek, ale polegną przy grubszych plikach. Te dwa parametry określą więc właściwy poziom pracy. Jeżeli planujemy przygotowanie nietypowych materiałów, warto zwrócić uwagę także na głębokość wsunięcia kartki, czyli maksymalną odległość od brzegu papieru, gdzie można umieścić zszywkę. Drugorzędne w codziennym użyciu mają znaczenie typy zszywań: zamknięte, otwarte, płaskie lub tapicerskie, choć warto zauważyć, że ostatni typ zszywania może jednocześnie spiąć najgrubszy plik papieru, co jest ważne przy planowaniu archiwizacji dokumentów.

Kategorie
Pokazuje 1 - 60 z 119 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy