Notesy i zakładki samoprzylepne

Umiejętność organizacji jest wysoko ceniona w dzisiejszym społeczeństwie. Żeby nie stracić zaufania pracodawcy i znajomych trzeba pamiętać o wszystkim, a nie jest to wcale proste. Jednakże dziwnym byłoby, gdyby tak niesamowita jednostka jak człowiek, nie poradziła sobie z takim problemem. Są różne sposoby, ale jednym z najbardziej cenionych i polecanych są zastosowane karteczki samoprzylepne.

Co to są karteczki samoprzylepne?

W najprostszej postaci jest to po prostu bloczek kartek o różnych rozmiarach, które po jednej stronie mają paseczek kleju, dzięki czemu można je przyczepiać w różne miejsca. Można je podzielić dodatkowo na notesy samoprzylepne oraz zakładki samoprzylepne, w zależności od potrzeb. Grupa docelowa jest szeroka. Karteczki te znajdą zastosowanie zarówno w szkolnych potrzebach jak i biurowych czy domowych.

Zastosowanie - biuro

Możliwości są bardzo duże. Jeśli chodzi o domowe wykorzystanie, najczęściej używane są notesy samoprzylepne. Do czego? Przede wszystkim, jako przypomnienie o ważnej wizycie, listy zakupów, kalendarz ścienny. Dzięki różnorodnym kształtom i kolorom wybijają się z tła i stanowią świetne przypomnienie. Jako kalendarz bardziej nadają się zakładki samoprzylepne. Jest to praktyczny sposób na organizowanie sobie dnia, oraz planowanie. Można też wykorzystać je do tymczasowego oznaczania słoików.

W każdym biurze samoprzylepne akcesoria są bardzo przydatne. Najczęstsze ich zastosowanie to oznaczanie dokumentów, stron, lista zadań. Notesy samoprzylepne mają zastosowanie w wypisywaniu na nich wszystkich ważnych myśli, które mogą mieć jakieś znaczenie. Jest to przydatna taktyka w procesie twórczym. Najlepiej jest zapisać pomysł od razu jak się na niego wpadnie oraz umieścić go na widoku, na przykład monitorze komputera albo na drzwiach szafki w biurku. Przy trudnych projektach dobrze jest wizualizować sobie najważniejsze zagadnienia. Można w takim przypadku zastosować mapę myśli, tylko, że zamiast zapisywać wszystko na kartce, można wykorzystać dużą tablicę i przyczepiać kartki do odpowiednich gałęzi. Jeśli coś nie będzie pasować, zawsze można to usunąć i zastąpić nową kartką albo zakładką.

A w szkole?

W szkole zastosowanie jest bardzo podobne do biurowego. Z tym, że podczas nauki, raczej stosuje się zakładki samoprzylepne. Jest do dobry sposób na zaznaczenie ważnych stron, co się na takiej stronie dzieje. Są one idealne zarówno dla wzrokowców jak i dla ludzi z innym sposobem zapamiętywania. Dzięki jasnym charakterystycznym kolorom, pobudzają mózg do lepszego zapamiętywania, a także ułatwiają zorganizowanie materiału. Im bardziej kolorowe, tym lepiej. Dobrą taktyką jest nie używanie dwa razy tego samego koloru w tej samej czynności.

Zobacz również w naszej ofercie różnego rodzaju notatniki i bruliony.

Pokazuje 1 - 60 z 91 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy