Bindownice

Bindownice

Nasza firma specjalizuje się w sprzedazy urządzeń biurowych. Naszym celem jest dostarczenie każdemu klientowi najbardziej praktycznych, a zarazem najprostszych rozwiązań. W naszej ofercie znajdują się między innymi profesjonalne bindownice biurowe.

Bindownice biurowe - co to jest i jak działa?

Urządzenia te należą do urządzeń o technologii introligatorskiej. Jej celem jest łączenie luźnych kartek za pomocą bindy. Kartki są sczepione z jednego brzegu.

W dzisiejszych czasach istnieje kilka rodzajów łączenia, między innymi poprzez plastikowy grzebień, spiralę plastikową oraz przez podwójny metalowy grzbiet nazywany w poligrafii wire-o, zip-wire lub metal bind. W zależności od sposobu łączenia kartek, można połączyć od 30 do nawet 600 kartek. Łączenie polega na otwarciu zaczepów, następnie zakładaniu wszystkich kartek, zwolnieniu zaczepów.
Należy pamiętać, że po zbindowaniu kartek nie ma możliwości otwarcia lub ponownego zamknięcia grzebienia. Najczęściej wykorzystuje się bindowanie przy produkcji kołonotatników, notesów oraz kalendarzy książkowych bądź ściennych.

Takie możliwości okazują się szczególnie potrzebne do prac szkolnych takich jak: prace magisterskie, zadania maturalne, ćwiczenia i tym podobne. Natomiast w pracy pozwalają oprawić kursy, wymagania bądź regulaminy.

Zalety bindownic

Niestety łatwo zgubić pojedynczą kartkę lub nawet kilka stron. Pomocne jest właśnie bindowanie. Właśnie ten proces pomaga w utrzymaniu porządku w dokumentach, mając wszystkie na swoim miejscu. Łatwiej jest też uczyć się, powtarzać lub odnajdywać niektóre kwestie. Można zaznaczyć flamastrem tak jak w każdej książce. Pozwoli to też sprostać wymaganym normom w zakresie oprawy wymienionych wcześniej papierów. Wybierając bindownicę należy zastanowić się do jakiego typu pracy będziemy ją używać.

Warto zastanowić się czy chcemy zastosować oprawy trwałe - paskowe, termiczne lub drutowe, czy też mniej trwałe. Wybór odpowiedniej maszyny pozwoli sprostać każdej potrzebie konsumenta.

Ważne jest też dobranie odpowiedniego noża oraz modele bindownic posiadające dwie dźwignie - co ułatwia pracę.

Wiodący producent bindownic

Pierwsze bindownice nie były tak znane jak w dobie dzisiejszej. Posiadamy bindownice biurowe wiodących firm - Fellowes, Wallner, Opus i Leitz. Każda z nich jest najlepszym rozwiązaniem w swojej kategorii. Posiadają wzmocniony mechanizm bindujący, wygodną w użyciu dźwignię oraz szeroki margines dziurkowania. Najlepsze bindownice oprawiają dokumenty o objętości 510 kartek formatu A4.

Pamiętaj, że do bindownicy potrzebne są różnego rodzaju akcesoria do oprawy dokumentów, m.in.: grzbiety i okładki.

Pokazuje 1 - 26 z 26 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy