Plastelina / Modelina

Plastelina / Modelina

Modelina i plastelina sprzyjają rozwojowi Twojego dziecka

Czy można połączyć naukę z zabawą? Oczywiście, że tak. Potrzeba jedynie znaleźć odpowiedni do tego środek. 

Czy Twoje dziecko bawiło się kiedyś plasteliną lub modeliną? Jeśli nie - zaopatrz się w nią jak najszybciej. Plastelina to jedna z najbardziej znanych zabawek dzieciństwa wielu dorosłych. 

Jest to zabawka nietoksyczna, barwna. Co więcej można nie tylko z niej lepić, ale również kolorować, wyklejać obrazki na papierze. Wszystko zależy od pomysłowości dziecka i rodzica. 

Modelina to jej bliska pochodna, obie mają takie same właściwości, różnią się jedynie składem i oddziaływaniem na temperaturę. Wynalazca obu tych substancji miał na celu stworzenie takiej zabawki, która będzie plastyczna jak glina, ale nie będzie tak bardzo brudząca, toksyczna, czy trudna w formowaniu. Dokonał wspaniałego odkrycia - obie te zabawki są idealnym sposobem na ćwiczenie umysłu naszej pociechy, jej kreatywności i widzenia przestrzennego. Modelina daje dodatkowo możliwość wykonywania figurek, które można wypalić i zatrzymać na długo. Dzięki wysokiej temperaturze masa twardnieje i pozostaje w uformowanym kształcie. 

Modelina 

  • daje możliwość tworzenia trwałych figur;
  • ćwiczy sprawność manualną co sprzyja rozwojowi fizycznemu dziecka(umiejętności chwytania, trzymania, turlania, ugniatania);
  • jest nietoksyczna;
  • może uczyć dziecko rozróżniania kolorów i kształtów poprzez ich tworzenie;
  • nie brudzi tak bardzo jak np.glina modelarska.

Plastelina 

  • jest substancją przeznaczoną nie tylko dla dzieci-może też być użyta do np. uszczelniania;
  • staje się miękka w kontakcie z ciałem, więc nawet małe dzieci, które nie mają siły mogą ją z łatwością ugniatać ;
  • jest dość tania i wszędzie dostępna.

Sklepy oferują mnóstwo zabawek edukacyjnych dla dzieci, ale czy nie warto sięgnąć po tak sprawdzony stary sposób i wręczyć maluchowi paczkę tych kolorowych kuleczek? Nauczymy w tak prosty sposób tworzenia oraz być może odkryć w nim talent i pasję do sztuki co ukierunkuje jego przyszłe plany.

Pokazuje 1 - 60 z 223 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy