Temperówki

Temperówki

W dzisiejszych czasach prawie cała populacja ludzka potrafi pisać. Istnieje wiele języków i wiele sposobów pisania. Najczęściej pisano ołówkiem, gdyż daje on możliwość poprawienia źle zapisanego słowa. Powstało wiele metod na zaostrzenie ołówka czy kredki. Można użyć papier ścierny, nóż, żyletkę oraz najpopularniejszy przyrząd, czyli temperówkę.

Temperówka, co to jest?

To urządzenie, służące do ostrzenia kredek oraz ołówków. W dzisiejszych czasach w sklepach można znaleźć ich bardzo wiele,w zależności od wymagań oraz fantazji osoby kupującej. Zatem jeśli potrzebna jest temperówka dziecku, dobrym pomysłem jest kupienie mu takiej, która wygląda jak samochodzik czy postać z bajki. To fajny element, bardzo chętnie wybierany przez dzieci. Obecnie oprócz ołówków z gumkami, bardzo często występuje połączenie temperówki z gumką. Taka kombinacja jest potrzebna, ponieważ bardzo wiele osób wykorzystuje je w różnych okolicznościach. W sklepach można znaleźć różne wzory.

Rodzaje temperówek

Najpopularniejsze są takie, które posiadają dwa otwory, duży i mały. Są oczywiście także takie, które posiadają tylko jeden otwór, może on być albo mały albo duży, wszystko zależy od rozmiaru przyrządu, jaki chce się zaostrzyć. Można także wyodrębnić te, które posiadają pojemniczek na ścinki i takie, które go nie mają. Z punktu widzenia ucznia najbardziej opłacają się takie, które posiadają dodatkowo pojemniczki, gdyż wyjście z ławki, nawet żeby naostrzyć kredki przy śmietniku, nie jest mile widziane przez nauczyciela. Dodatkowo należy wspomnieć o elektronicznych, oraz tych wykorzystujących nacisk ręki.

Temperówka na korbkę

Ostatnimi czasy ogromnym powodzeniem cieszą się temperówki na korbkę. To ciekawy element, który wystarczy postawić na stabilnym podłożu i pokręcić korbką. Ścinki ołówka czy kredki wylądują w specjalnym pojemniku, który bardzo łatwo jest opróżnić. W porównaniu ze zwykłą temperówką, ta zdecydowanie lepiej zatemperuje wybrany przedmiot, ponieważ ołówek jest w jednej pozycji, zaś całe temperowanie to korbka, bez poruszania całym przedmiotem.

Temperówka dla dzieci

Wśród dzieci ogromnym powodzenie cieszą się przedmioty w przeróżnych kształtach. Takie elementy zwykle kupowane są dla dzieci do szkoły. Każdy maluch z pewnością bardziej się ucieszy z temperówki z fantazyjnym kształtem, niż zwykłej. O wiele przyjemniej mieć temperówkę w kształcie orła, która jest i piękna i użyteczna, niż tylko zwykłą, tak naprawdę nie zachwycająca niczym.

W obecnych czasach bardzo wiele temperówek jest dostępnych, nawet takich, których wcześniej nie było. Jeśli ktoś poszukuje specjalnej do grafitów, również bez problemu można ją kupić, oczywiście poszukując konkretnego modelu. Taki przedmiot ma bardzo cieniutkie wejście, żeby tylko grafit z ołówka wszedł, by można było go natemperować. Wybór odpowiedniego urządzenia jest dla wielu bardzo ważny.

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy