Dziurkacze

Dziurkacze

Czym są i jak działają dziurkacze?

Dziurkacz biurowy jest urządzeniem służącym do robienia otworów w kartkach, które można dzięki temu umieścić w segregatorach bez konieczności użycia koszulek. W tego typu urządzeniach wmontowana jest dźwignia, za pomocą której ruchome stemple wbijane są w kartkę, powodując wycięcie z reguły okrągłego otworu. Nowoczesne dziurkacze biurowe mogą przebić do 250 kartek jednocześnie. Zawierają także od dwóch do czterech modułów roboczych, czyli stempli wbijających się w kartkę.

Komu się przydadzą dziurkacze?

Dziurkacz biurowy jest bardzo ważnym elementem wyposażenia biura. Wszyscy, którzy założyli własną działalność gospodarczą, w tym freelancerzy, powinni koniecznie zakupić dziurkacze, bo są one niezbędne w każdej pracy urzędowej i biurowej. Lecz nie tylko, bo potrzebne mogą być także w domu w celu ułatwienia segregacji ważnych dokumentów.

Producenci dziurkaczy biurowych

Obecnie producenci coraz lepiej dostosowują swoje wyroby do potrzeb klientów. Zauważyć można rozwój i unowocześnienie produktów. Do zaufanych i sprawdzonych producentów należą m.in. firmy: Leitz oraz SAX. Ich produkty odznaczają się wysoką jakością wykonania przy jednoczesnym zachowaniu satysfakcjonującej ceny. Poświadczeniem działalności tych firm w kierunku jak największej dbałości o zadowolenie klienta jest fakt, że firmy te stworzyły aż kilka kolekcji dziurkaczy biurowych, m.in.: NeXXt Series, Style, Wow. Kolekcje te różnią się designem, kształtem, wielkością oraz funkcjonalnością. Dzięki temu każdy z nas może wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiadał jego potrzebom.

Jakie są rodzaje dziurkaczy?

Dzielą się na dwa rodzaje: specjalistyczne oraz standardowe. Czym się różnią? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na przeznaczenie. Specjalistyczne nadają się do dziurawienia bardzo dużych plików papieru. Są bardzo mocne, ich atutem jest długie ramię, które zmniejsza siłę nacisku, czyniąc naszą pracę bardziej komfortową. Wykonane są zazwyczaj z metalu, co gwarantuje ich wytrzymałość, a antypoślizgowa podstawka pozwala na stabilne i bezpieczne wykonanie pracy. Ponadto możliwy jest zakup dziurkaczy podwójnych, które pozwolą na wykonanie czterech dziurek w papierze, jeśli chcemy przechowywać dokumenty w segregatorach czteroringowych. Natomiast standardowe nadają się do użytku codziennego, domowego lub biurowego, jeśli nie potrzebujemy dziurawić zbyt wielu kartek jednocześnie. Są alternatywą tańszą, dostępną także w wersji plastikowej. Elementy ich uchwytu także zmniejszają siłę nacisku.

Jakość wykonania i estetyka

Estetyka i wysoka jakość ich wykonania sprawiają, że są one ładnym i pasującym do otoczenia biura urządzeniem. Różnorodna kolorystyka (dostępnych jest aż piętnaście wariantów kolorystycznych) może doskonale podkreślić Twoją indywidualność. Wykonywane są z dwóch rodzajów materiałów najwyższej jakości: metalu i plastiku. Te z niełamliwego plastiku polecane są przede wszystkim dla tych, którzy nie lubią czuć chłodu metalu, a metalowe dla tych, którzy cenią klasykę i piękny połysk.

Kategorie

Filtry

Włączone filtry:
Producent
Materiał
Zszywacze
Rodzaje dziurkaczy
Ilość zszywanych kartek
Ilość dziurkowanych kartek
Rodzaje zszywania
Zintegrowany rozszywacz
Rodzaj zszywek
Ilość dziurek
Pokazuje 1 - 60 z 86 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy