Podpórki pod plecy

Długotrwała pozycja siedząca nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Skutki uboczne odbijają się głównie na dolnym odcinku kręgosłupa. Aby zniwelować negatywny wpływ tej wymuszonej pozycji warto skorzystać z podpórki pod plecy. Czasem wystarczy drobna zmiana, aby odczuć poprawę.

Ergonomia w pracy

Organizm człowieka to przemyślana konstrukcja, jednak każde działanie wbrew naturze w końcu odbije się negatywnie na jego działaniu. Pozycja siedząca jest dla ludzkiego ciała pozycją wymuszoną. Nasi przodkowie siadali tylko w wyjątkowych sytuacjach (do posiłku lub gdy byli chorzy), ale nawet wówczas nie była to sytuacja długotrwała. Niestety postęp przyczynił się do siedzącego trybu życia i to nie tylko w pracy, ale również poza nią. Cierpi na tym zwłaszcza nasz kręgosłup, w szczególności odcinek lędźwiowy i kość krzyżowa.

Większość dnia spędzamy w pracy. Aby praca siedząca nie była przyczyną dolegliwości ze strony kręgosłupa warto zadbać o właściwe środowisko pracy. Ergonomia pracy to termin, który oznacza stworzenie zdrowego, bezpiecznego i wygodnego stanowiska pracy. Dlatego podpórki pod plecy to niezbędne wyposażenie każdego siedzącego miejsca pracy. Ich zadaniem jest odciążenie kręgosłupa lędźwiowego oraz zapobieganie jego zwyrodnieniom.

Podpórki pod plecy zapewniają wentylację (właściwą cyrkulację powietrza) w miejscu podparcia i dostosowują się przy zmianie pozycji. Dzięki tym rozwiązaniom spełniają swoją rolę przed długi czas. Zapobieganie przeciążeniom i zwyrodnieniom odcinka lędźwiowego kręgosłupa to również profilaktyka bólów odcinka krzyżowego, żylaków kończyn dolnych czy zaparć.

Zastosowanie podpórek pod plecy

Praca siedząca to nie tylko praca za biurkiem. Kierowcy to kolejna grupa osób narażona na schorzenia związane z długotrwałą siedzącą pozycją wymuszoną. Dlatego podpórki pod plecy mogą być zamontowane nie tylko na krzesłach czy fotelach biurowych, ale również sprawdzą się na siedzeniach kierowców (modele montowane na regulowanym pasku). Podparcie okolicy krzyżowo - lędźwiowej można stosować z powodzeniem w warunkach domowych, zwłaszcza gdy sporo czasu spędzamy w pozycji siedzącej.

Zmiany w dolnym odcinku kręgosłupa są przyczyną dolegliwości bólowych, które dotyczą coraz młodszych osób. Skutecznym sposobem zapobiegania tym dolegliwościom jest ruch, który sprzyja wzmocnieniu mięśni i uelastycznieniu stawów (wzmocnienie tych struktur zapobiega np. dyskopatii). Jednak w pracy nie zawsze można sobie pozwolić na ruch. Wtedy z pomocą przychodzą właśnie odpowiednio wyprofilowane podpórki pod plecy. To dzięki nim, nawet po długim dniu siedzenia przy komputerze nie odczuwamy uciążliwego bólu.

 

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy