Farby szkolne

Farby szkolne

Farby szkolne to coś, co powinno znaleźć się w wyprawce każdego ucznia. Są doskonałe do wykorzystania w szkole, podczas pozaszkolnych zajęciach plastycznych oraz w domu. 

Produkty te najczęściej są wykorzystywane do malowania na papierze. Dostępne są też ich specjalne rodzaje, które umożliwiają tworzenie na innych materiałach. Niektóre farby umożliwiają pracę nawet na szkle, gipsie czy płótnie - można znaleźć nawet takie, którymi można bezpiecznie pomalować twarz. 

Farby przeznaczone do użycia przez dzieci wykonuje się ze składników bezpiecznych dla zdrowia, które są wolne od ostrych, nieprzyjemnych zapachów i, co najważniejsze, nie mają toksycznych właściwości. Farby szkolne nie podrażniają wrażliwej skóry dziecka i łatwo zmyć je z ciała. Dzięki temu mogą ich używać dzieci już od trzeciego roku życia. Nie trzeba ich też rozcieńczać. 

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości farby zaufanych producentów, takich jak Fiorello, Faber-Castell i Carioca, a także akcesoria dla małych artystów. W zależności od preferowanej techniki malowania oraz stopnia zaawansowania, warto wybrać odpowiedni dla potrzeb dziecka rodzaj farby – akwarelowe, plakatowe lub tempery. 

Farby akwarelowe

Farby akwarelowe to farby wodne, które początkowo mają postać suchych "guziczków". Po zwilżeniu odrobiną wody uzyskuje się gotowe do użycia farby. Przeznaczone są wyłącznie do pracy na papierze. Dzięki suchej postaci można bardzo wygodnie przenosić je w plecaku lub tornistrze. Akwarele mogą być przechowywane przez długi czas bez ryzyka utraty ich właściwości. Ich barwy zazwyczaj mają pastelowe odcienie i pozwalają na wykonanie obrazów, które zachowują pewną delikatność i ulotność. 

Tempery

Tempery to farby, które schną bardzo krótko i dobrze znoszą upływ czasu. Nie zagraża im też ich zginanie - są bardzo elastycznymi farbami. Ich kolor w momencie malowania jest odrobinę jaśniejsza niż po jej wyschnięciu, różnica nie jest jednak rażąca i nie przeszkadza w amatorskim tworzeniu. Tempera pozwala na malowanie bardzo dokładnych i precyzyjnych linii przy użyciu cienkiego pędzla. W porównaniu z akwarelami są bardzo kryjące. 

Farby plakatowe

Farby plakatowe często są mylone z temperami, jednak znacząco się od siebie różnią. Plakatówki to tempery z dodatkiem gumy arabskiej - dzięki temu ich barwa jest mniej intensywna i mają trochę mniej dostępnych odcieni, a ich powierzchnia po wyschnięciu nie jest tak gładka jak w przypadku malowania temperami. Początkującego artystę warto zaopatrzyć właśnie w plakatówki. I plakatówki, i tempery dają bardziej kryjący efekt niż ten, który uzyskuje się przy tworzeniu z pomocą akwareli.

Pokazuje 1 - 60 z 74 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy