Systemy montażowe

We współczesnych wnętrzach, zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych, szczególnie ważna staje się funkcjonalność i optymalne wykorzystanie powierzchni ścian oraz możliwość łatwej powtórnej aranżacji. Wszystkie te warunki spełniają innowacyjne nieinwazyjne systemy montażowe.

Systemy montażowe - bardzo proste mocowanie bez wiercenia

Podstawową zaletą oferowanych systemów montażowych jest łatwość użycia, brak konieczności używania elektronarzędzi i niszczenia ścian. W każdej chwili można zmienić wystrój wnętrza, demontując mocowanie, nie pozostawiając śladu na powierzchni, która pozostaje nienaruszona i czysta jak na początku.

Dodatkową korzyścią jest możliwość regulowania wysokości mocowania już po przytwierdzeniu go do ściany. Dzięki temu można łatwo dopasować wysokość wieszanego przedmiotu bez konieczności zrywania śruby czy gwoździa i powtórnego przyklejania.

Duży wybór uniwersalnych mocowań dla rozmaitych powierzchni i obciążeń

Wśród oferowanych rozwiązań są systemy montażowe różnego typu, takie jak plastry montażowe, gwoździe i śruby samoprzylepne, haki i haczyki samoprzylepne, rzepy czy masa montażowa. Produkty te różnią się przeznaczeniem, a także zastosowaniem pod względem powierzchni, do której będą mocowane oraz obciążenia, jakie będą w stanie utrzymać.

Jedną z grup produktowych stanowią plastryśruby i gwoździe samoprzylepne do płytek i metalu. W zależności od typu można nimi przytwierdzić do ściany przedmioty o masie 2 lub 3 kg. Przy użyciu 2 gwoździ maksymalna masa wieszanego przedmiotu wyniesie nawet 6 kg.

Kolejną grupą mocowań są produkty do montażu na powierzchniach delikatnych i fakturowanych, takich jak tapety. Mają one podobne cechy jak pozostałe mocowania, równie łatwo i bez śladu można je usunąć. Różnią się nieco mniejszymi dopuszczalnymi obciążeniami, które wynoszą maksymalnie do 2 kg. Obciążenie można podwoić używając gwoździ, śrub czy plastrów podwójnie.

Dla wieszania szczególnie lekkich przedmiotów przeznaczone są plastry lub przezroczyste haczyki samoprzylepne. Z kolei do wieszania plakatów, fotografii, rysunków czy kartek z informacjami świetnie sprawdza się masa mocująca Pritt On&Off. Nie zawiera ona rozpuszczalników, jest bezzapachowa i w pełni bezpieczna dla dzieci. 65 kwadratów masy na długo zaspokoi domowe potrzeby.

W każdym domu czy biurze jest miejsce na obrazy, fotografie, dyplomy lub certyfikaty w ramkach. Do zawieszenia tego typu przedmiotów znakomicie nadają się rzepy Command. Wytrzymują ciężar maksymalnie do 5,4 kg, nie niszczą powierzchni oraz samych ramek i obrazów, są równie łatwe w montażu i usunięciu co pozostałe systemy montażowe.

Systemy montażowe wielokrotnego użytku

Ogromną zaletą oferowanych systemów montażowych jest możliwość ich wielokrotnego wykorzystania. Niektóre można po prostu odkleić i przykleić ponownie w innym miejscu, inne - jak gwoździe czy śruby samoprzylepne - do powtórnego użycia wymagają zastosowania nowego plastra.

Z pewnością uniwersalność, łatwość w użyciu, możliwość powtórnego wykorzystania, nieinwazyjność sprawiają, że systemy montażowe są świetnym alternatywnym sposobem mocowania zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i firmowej.

Kategorie

Filtry

Włączone filtry:
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy