Kalkulatory naukowe

Wśród urządzeń i artykułów biurowych oraz papierniczych, w szerokiej ofercie Biuronimo znajdują się kalkulatory – od podstawowych modeli, poprzez urządzenia specjalistyczne, na maszynach z drukarką skończywszy. Kalkulatory naukowe są niezwykle przydatne w pracy fizyków, matematyków czy informatyków, są też nieodzownym elementem wyposażenia teczki studenta kierunków ścisłych i uczniów klas o takich profilach.

Czym jest kalkulator naukowy?

Kalkulatory naukowe służą do wykonywania obliczeń na poziomie matematyki wyższej. Są także pomocne na poziomie szkoły średniej przy bardziej skomplikowanych kalkulacjach. Mają zazwyczaj znacznie więcej funkcji niż podstawowe urządzenia tego typu, a co za tym idzie, posiadają daleko bardziej rozbudowaną klawiaturę. Kalkulatory naukowe umożliwiają między innymi obliczanie równań, układów równań i nierówności, pochodnych funkcji hiperbolicznych i zamiany współrzędnych. Często oferują też obliczenia statystyczne z dwoma zmiennymi czy działania z zakresu kombinatoryki i wiele innych.

Dostępne urządzenia i marki

W naszej ofercie posiadamy bogaty wybór kalkulatorów naukowych znanej i cenionej przez specjalistów marki Casio. Niewątpliwą ich zaletą jest dwuwierszowy wyświetlacz umożliwiający m. in. wyświetlanie ułamków zwykłych. Niektóre modele, na przykład Casio FX-82CEX, posiadają tabelę funkcji, co znacznie ułatwia pracę. Ciekawym udogodnieniem jest wyświetlacz z funkcją kontrastu, dostępny na przykład w kalkulatorze Casio FX-220ES PLUS. Najbardziej rozbudowany model to Casio FX-991EX Classwiz. W ofercie tej firmy znajdują się zarówno urządzenia bateryjne, jak i bateryjno-solarne. Te drugie są wyjątkowo wydajne, ponieważ umożliwiają wielokrotne naładowanie baterii, wystarczy umieścić kalkulator w miejscu z dostępem do promieni słonecznych.

W sklepie Biuronimo znajdą państwo również popularne aparaty marki Citizen, które posiadają wszystkie podstawowe funkcje kalkulatorów naukowych. Urządzenia te zasilane są przez baterie i wyposażone są w wyświetlacze jednowierszowe ośmio- lub 10-cyfrowe. Polecamy studentom i licealistom. Kalkulatorem szczególnie przydatnym uczniom szkół średnich o profilach ścisłych i techników może się okazać Vector CS-102II, który nie jest tak rozbudowany jak wspomniane wcześniej aparaty firmy Casio, ale zapewnia minimum, które jest wystarczające na szkolnym poziomie matematyki.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy