Pisaki / Mazaki / Markery

Pisaki / Mazaki / Markery

Pisaki, mazaki i markery to nieodłączne elementy wyposażenia piórnika każdego ucznia. Ciężko sobie dziś wyobrazić szkolne przybory bez tych produktów. Oprócz zastosowań czysto biurowych i szkolnych, mogą to być narzędzia do wyrażania naszej ekspresji, a wielu plastyków używa ich w trakcie pracy nad swoimi dziełami. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko nie zaraziło się do plastyki i rozwijało swoją kreatywność, sięgnijmy po produkty znanych marek. Wybierając mazaki z górnej półki, mamy pewność że ich jakość zawsze będzie stała na najwyższym poziomie, a sytuacje, w których tusz lub atrament wylewa się zalewając pracę dziecka nigdy nie będą miały miejsca. Jak jednak odnaleźć się w gąszczu ofert różnych producentów i wybrać odpowiednie produkty? Przede wszystkim musimy wiedzieć do jakich konkretnych celów będziemy używać piasków czy markerów. To bardzo ważne, ponieważ właśnie przeznaczenie głównym kryterium rozdzielającym te produkty. Pamiętajmy że nie warto pozornie oszczędzać. Tak jak w przypadku innych dziedzin życia. Lepiej jest kupić jedną porządna rzecz na dłużej, niż w krótkich odstępach czasu kupować tańsze odpowiedniki, które mają zastąpić nam droższe mazaki.

Pisaki i mazaki

Tradycyjny pisak jest to rodzaj artykułu piśmiennego, w którego wnętrzu znajduje się rdzeń, najczęściej wykonany z chłonnej gąbki nasączone tuszem. Za przenoszenie tuszu na papier odpowiada porowata końcówka, która umożliwia płynny przepływ tuszu na kartkę papieru. W odróżnieniu od długopisów końcówka jest grubsza, a kolory bardziej żywe. Zwykle tusze stosowane w pisaku mają bardziej płynna konsystencji oraz cechują się większą paletą  dostępnych kolorów. Jeśli weźmiemy pod uwagę klasyfikację zgodna z językiem polskim to pisaki zasadniczo można podzielić na dwa typy:

 • pisaki z końcówką o grubości do 4mm, pisak, flamaster, mazak
 • pisaki z końcówką o grubości powyżej 4 mm, marker

W naszym sklepie znajdują się pisaki:

 • pisaki dwustronne oraz wielokolorowe wyposażony w dwie końcówki. Jedna cieńsza i jedna grubsza końcówka, pozwalają na kreślenie dwóch rodzajów Linii.
 • pisaki standardowe, klasyczne kolorowe pisaki wyposażone w końcówkę o grubościach wahających się w przedziale od 2 do 5 mm. Dostępne są zarówno w przekroju okrągłym jak i trójkątnym. W ofercie posiadamy także takie które wyposażone są w specjalna gumowa nakładkę ułatwiająca trzymanie pisaka i poprawiającą komfort i ergonomię pracy.
 • pisaki artystyczne, dostosowane do prac plastycznych i kreślarskich. Końcówki dostępne w szerokim wachlarzu grubości B, C i SB. Dzięki zastosowaniu najwyżej jakości tuszów znajduje zastosowanie w pracach klasycznych, przy kreślenie projektów, w architekturze j wielu innych dziedzinach życia.
 • zmazopisy, zawarty w nich wkład pozwala na zmazywanie określonych rodzajów atramentu dając nam możliwość poprawy naszych błędów i korekcji prac. Posiadają także końcówkę umożliwiająca pisanie po zmazanej powierzchni.

Markery

Kolejnym oferowanym przez nas produktem są markery. Zgodnie z definicją służą do zakreślania np. fragmentów tekstu, oznaczania przedmiotów lub też pisania na tablicach ścieralnych. W naszej ofercie znajdą państwo między innymi:

 • Marker olejowy, z wkładem w postaci farby olejnej której stan można w miarę potrzeb uzupełniać.
 • Marker permanentny, zawierający tusz, trudnościeralny który długo utrzymuje się na oznaczanych powierzchniach.
 • Marker suchościeralny, który można używać na białych tablicach i w łatwy sposób zmazywać.
 • Marker specjalistyczny, narzędzie specjalnego przeznaczenia wykorzystywane do prac artystycznych.
 • Marker kredowy, ze specjalnych wkładem z tuszem kredowym, pozwala na pisanie na czarnych tablicach.

Filtry

Włączone filtry:
Kolor wkładu
Powierzchnia
Wiek
Cienkopisy
Rodzaje akcesoriów
Tusz
Grubość końcówki
Pokazuje 1 - 60 z 821 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy