Drukarki etykiet

Drukarki etykiet to niepozorne urządzenia które pozwalają efektownie organizować przestrzeń w biurze lub magazynie. Zalety poręcznej drukarki, doceni każdy kto chodź raz szukał w szafie jakiś ważnych dokumentów, lub też towarów na półkach. Małe spersonalizowane etykietki, pozwalają na skuteczne oznaczanie ważnych dla nas przedmiotów co pomaga utrzymać ład i porządek. W sprzedaży oferowanych jest wiele modeli z których każdy posiada unikalne dla siebie funkcje. Jak zatem znaleźć drukarkę która będzie dopasowana do naszych potrzeb?

Przed przystąpieniem do wyboru, musimy wiedzieć, że na rynku funkcjonują dwa główne rodzaje drukarek etykiet. Różnią się one od siebie tym, w jaki sposób napis, czy też grafika, pojawiają się na naklejce.

Drukarki etykiet termiczne

Tego typu drukarki do etykiet, drukują wyłącznie w kolorze czarnym. Obraz powstaje na skutek wypalenia na powierzchni etykiety zadanego wzoru. Wadą tego rozwiązania jest fakt że koniecznym jest użycie specjalnych naklejek dedykowanych do tego typu maszyn.

Drukarki etykiet termotransferowe

Tego typu urządzenia obsługują druk kolorowy, gdyż zawartość etykietki, przenoszona jest na naklejkę za pomocą specjalnej taśmy barwiącej. W zasadzie są one odpowiednikiem toneru w klasycznych drukarkach biurowych. Dzięki temu nie jest koniecznie używanie specjalnego papieru, a drukować można nawet na najtańszych naklejkach.

Parametry drukarek do etykiet

Głównymi parametrami, które będą nas interesować, oprócz wymienionego wyżej typu drukarki, będą zatem: wydajność, szerokość wydruku, rozdzielczość, rozmiary samego urządzenia, szybkość wydruku, podłączenie, oprogramowanie.

  • Wydajność: to cecha, którą musimy brać pod uwagę tylko w przypadku drukarek termotransferowych. Posiadają one taśmę barwiącą, która ma swoją określoną wydajność i należy brać to pod uwagę planując zakup.
  • Szerokość druku: to cecha, która determinuje to jakich rozmiarów będą mogły być nasze etykiety. Planując zakup warto zastanowić się jak dużych etykiet będziemy potrzebować, co pozwoli na wybór optymalnego urządzenia.
  • Rozdzielczość: Jest to jeden z najważniejszych parametrów jakie należy sprawdzić. W praktyce przekładał się on będzie na jakość i czytelność naszych etykiet. Jeśli planujemy drukować etykiety z dużymi napisami i mało szczegółowymi grafikami, możemy pozwolić sobie na sprzęt o nieco niższej rozdzielczości druku. Jednak jeśli oczekujemy doskonałej jakości i dużej szczegółowości drukowanych etykiet, powinniśmy szukać modeli zapewniających wysoką rozdzielczość.
  • Szybkość druku: Determinuje ona to w jakim tempie drukowane będą etykiety. Jak w przypadku powyższych cech, tak i tu kierujmy się naszymi potrzebami.
  • Oprogramowanie i podłączenie: Przed zakupem warto sprawdzić czy producent dołącza do drukarki dedykowane oprogramowanie i w jaki sposób łączy się ona z komputerem. Większość współczesnych drukarek obsługuje standard USB.

Przed zakupem warto porównać kilka interesujących nas modeli i znaleźć ten, który idealnie pasował będzie do naszych potrzeb.

Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy