Laminatory Wallner

Właściwie na co dzień spotykamy się z laminowanymi dokumentami, legitymacjami czy jadłospisem w gastronomii. Na czym polega laminowanie? W skrócie jest to to zabezpieczenie i wzmocnienie przedmiotu przez pokrycie go laminatem, najczęściej folią, w odpowiedniej temperaturze za pomocą urządzenia zwanego laminatorem. Kiedyś z laminowaniem mieliśmy głównie do czynienia w poligrafii czy w przemyśle, obecnie laminatory to także popularne urządzenia biurowe, wykorzystywane coraz częściej w domach.

Rodzaje laminatorów

Laminatory możemy podzielić na płynne i stałe. Płynne, to duże maszyny mające zastosowanie w przemyśle. Stałe, to mniejsze urządzenia do zastosowań biurowych, jako laminat wykorzystujące folię do laminacji. Laminowany przedmiot wkładany jest miedzy dwie warstwy foli i zgrzewany metodą na gorąco lub na zimno. Zgrzewanie na gorąco następuje w wysokich temperaturach nawet do 130 stopni. Zgrzewanie na zimno to łączenie foli przez docisk wałków laminatora.

Laminatory Wallner

Popularnymi laminatorami biurowymi są laminatory marki Wallner polskiej firmy Argo. Laminatory Wallner przeznaczone są do małych i średnich biur oraz do użytku domowego. W ofercie firmy Argo są laminatory przeznaczone do zgrzewania dokumentów formatu A4 Wallner DWL-4CF i LM431 oraz dokumentów A3 Wallner DWL-3AF i LM341, a także laminator z trymerem Wallner L400A. Z kolei Wallner OL290 to mały laminator do użytku osobistego.

Co wyróżnia laminatory Wallner?

Laminatory Wallner wyróżnia to, że mogą pracować zarówno na zimno jak i na gorąco. Każdy z modeli wykorzystuje technologię 4 gorących wałków, pozwalającą na bardzo dokładne zgrzanie foli. Nagrzewają się w zależności od modelu od 1 do 5 minut. Prędkość laminowania 250-350 mm/min. Grubość wykorzystywanej foli od 125 do 250 mic.

Zastosowanie laminatorów Wallner

Laminatory mogą być wykorzystane do laminacji dokumentów, zdjęć, instrukcji, rysunków, identyfikatorów, materiałów edukacyjnych czy menu w lokalach gastronomicznych.

Zabezpieczają laminowany dokumenty przed fizycznym uszkodzeniem czy zabrudzeniem. Chronią przed wilgocią i zalaniem płynami. Zapobiegają zżółknięciu lub odbarwieniu. Pozwalają na wykonywanie notatek na tych dokumentach.

Filtry

Włączone filtry:
Producent
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy