Trymery i gilotyny

Trymery i gilotyny

Czym są trymery i gilotyny biurowe?

Gilotyny i trymery to popularne urządzenia biurowe służące do precyzyjnego cięcia papieru, folii oraz kalki. Większość oferowanych na rynku modeli ma prostą konstrukcje. Głownie składają się one z podstawy z nożem dolnym oraz z dźwigni, która połączona jest z nożem górnym. Materiał tnie się poprzez pociągnięcie dźwigni.

Różnica pomiędzy gilotyną biurową a trymerem

Gilotyny biurowe najczęściej stosowane są do cięcia dużych ilości plików – 15 do 40 arkuszy. Linia cięcia zazwyczaj jest lekko zaokrąglona, w zależności od stali z jakiej jest wykonany nóż. Cięcie odbywa się za pomocą noża mieczowego. Trymery biurowe to urządzenia, które są bardziej precyzyjne, lecz tną stosunkowo mniejszą ilość dokumentów. Ich mechanika opiera się na ostrzu rotacyjnym, który porusza się po prowadnicy, dlatego linia cięcia jest idealni prosta. Za jego pomocą możemy przeciąć pojedyncze arkusze takie jak: folia, kalka, karton czy fotografia.

Dla kogo trymery biurowe, a dla kogo gilotyny?

Te pierwsze sprawdzą się idealnie do projektów kreatywnych, gdzie wykorzystywana jest mała liczba ciętych arkuszy. Trymery posiadają takie zabezpieczenia jak: ochrona ostrza czy też zaciski do papieru, dlatego tną bezpiecznie, efektywnie, a co najważniejsze – szybko. Sprawdzą się na potrzeby biura, do projektów artystycznych, czy do domu. Oferowane na naszej stronie trymery biurowe mają różne wielkości – od lekkich, łatwych w przenoszeniu, po cięższe z rozbudowanymi funkcjami.

Gdy realizujemy projekty krótkie czasowo i potrzebujemy szybko duży nakład, powinniśmy wybrać gilotynę biurową. Dobrze sprawdzi się ona w drukarniach czy w introligatorniach. Oferujemy również szeroki wachlarz rodzajów gilotyn. Różnią się od siebie głównie gabarytami oraz ilością przecinanego papieru.

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia najlepiej odpowiedzieć sobie na pytanie: do jakich czynności będzie nam on potrzebny? Czy zakupione trymery lub gilotyny wykorzystywać będziemy w warunkach domowych, biurze, czy też w dużym przedsiębiorstwie?

Filtry

Włączone filtry:
Ilość jednorazowo ciętych kartek
Maksymalny format cięcia
Gilotyny i trymery
Pokazuje 1 - 39 z 39 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy