Kleje

Klej biurowy

Jednym z najbardziej popularnych przedmiotów, który prawdopodobnie nigdy nie zniknie jest klej. Jeśli chodzi o opis, to można powiedzieć, że jest to substancja, która nałożona na powierzchnię między dwoma materiałami umożliwia ich złączenie. Istnieją różne rodzaje klejów. Takie, które sklejają kartki, deski, buty. Zazwyczaj dany klej najlepiej się spisuje przy konkretnym materiale. Najczęściej ma postać płynną, chociaż nie jest to reguła. Ten popularny produkt jest wykorzystywany praktycznie wszędzie, jednak zwyczajni ludzie najczęściej mają kontakt z klejem biurowym.

Jakie są rodzaje kleju biurowego?

Ze względu na wygodę powstało wiele form klejów do papieru.

  • Najczęściej używany klej biurowy to klej w sztyfcie. Ten rodzaj jest znacznie bardziej ekonomiczny i higieniczny. Dlaczego? Ponieważ nie dotyka się bezpośrednio samego kleju, a nakładana ilość jest najmniejszą porcją zdatną do złączenia dwóch materiałów. Najlepiej stosuje się go do sklejenia dwóch kartek, a więc jest przydatny do szkoły. Jeśli chodzi o biuro, to głównie tym rodzajem można kleić zdjęcia do kartki albo innych zdjęć. Ich zaletą jest fakt, że są rozprowadzane równomiernie, czyli łatwiej jest je nałożyć, a na dodatek użytkowanie ich nie równa się z myciem rąk.
  • Drugim rodzajem są kleje w płynie. Czym one się różnią? Przede wszystkim tym, że samodzielnie nakłada się potrzebną porcję kleju. Znajdują się one najczęściej w buteleczkach, lub długich, przezroczystych opakowaniach. Substancja jest nanoszona na różne sposoby w zależności od pojemnika. Może to być przez gąbeczkę, specjalną rolkę, lub przez pędzelek. Ciekawą częścią tego typu jest to, że można zobaczyć ile cieczy jeszcze pozostało i spokojnie rozplanować jej zużycie. Typ ten bardzo długo jest zdatny do użycia, gdyż nawet kilka lat. Jest popularny w biurach, ponieważ nanoszenie jest bardzo precyzyjne, a także łatwiej jest nanieść substancję w miejsca niedostępne dla kleju w sztyfcie.
  • Ostatnim rodzajem jest klej biurowy w taśmie. Jego największą zaletą jest największa precyzyjność i szybkość jeśli chodzi o nakładanie. Jego użytkowanie jest najprostsze, gdyż tylko przykłada się końcówkę do papieru, a następnie ciągnie urządzenie, jednocześnie określając długość zaklejonego miejsca. Jest idealny do pracy gdzie potrzebne jest szybkie sklejenie przy jak najmniejszym pobrudzeniu otoczenia.

Marki

Dobra marka gwarantuje użyteczność kleju. Najpopularniejszymi są: BIC, Pattex, Pentel i Pritt. To firmy najczęściej wybierane przez ludzi.

Kategorie
Pokazuje 1 - 58 z 58 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy