Filtry prywatyzujące

Większość z nas korzysta na co dzień z dobrodziejstw cywilizacji i nowych technologii, takich jak komputery, laptopy i smartfony. Często posiadamy kilka urządzeń, zarówno na użytek własny, jak i służbowy co sprawia, że są one nieodłączną częścią naszego życia. Sprawdzamy na nich nasze profile społecznościowe, logujemy się do konta bankowego i innych ważnych serwisów, na których znajdują się nasze dane. Internet oraz sprzęt, który umożliwia nam całodobowy do niego dostęp, bardzo ułatwia nasze życie, ale stwarza też nowe zagrożenia. Jesteśmy narażeni na wyciek naszych danych albo włamanie do konta bankowego. Wiąże się to z ryzykiem wykradzenia środków finansowych lub wzięciem kredytu na nasze nazwisko, a to tylko niektóre z zagrożeń. W związku z tym, bardzo ważne jest stosowane różnego rodzaju zabezpieczeń takich jak filtry prywatyzujące.

Filtry prywatyzujące - czym są i jakie jest ich zastosowanie?

Oszuści, złodzieje lub osoby, które chcą nam zaszkodzić stosują różne sposoby, by zdobyć nasze hasła i loginy pozwalające na pozyskanie dostępu do naszych danych z serwisów internetowych. Jednym ze sposobów jest odczytanie tego, co wpisujemy podczas logowania. Może to nastąpić, gdy logujemy się na nasze konta i zapisujemy ważne dane na komputerze w pracy, podczas podróży w pociągu lub w samolocie, albo w innym miejscu publicznym. Osoba postronna może łatwo wtedy podejrzeć na ekranie monitora co wpisujemy i w ten sposób zdobyć potrzebne informacje. Uchroni nas przed tym filtr zakładany na ekran, który sprawia, że tylko my widzimy to co na nim się znajduje. Działa on dzięki zastosowaniu technologii mikrożaluzji. Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż technologia działa na takiej samej zasadzie, jak działają okienne żaluzje. Mikrożaluzje to bardzo małe kanały, które są otwarte w kierunku osoby, która znajduje się na wprost ekranu. Natomiast osoba patrząca na niego pod kątem widzi tylko czarny ekran, gdyż dla niej mikrożaluzje są zamknięte.

Jaki filtr wybrać i jak go zamontować

Filtr jest dostępny w postaci folii, którą bardzo łatwo zamontować za pomocą pasków samoprzylepnych. Najlepiej wybrać dobrej jakości filtry marek takich jak 3M lub Kensington, które oferują filtry zarówno dla monitorów, jak i laptopów. Każdy może dopasować filtr do swojego sprzętu, gdyż są one dostępne we wszystkich rozmiarach ekranów. Dodatkowo możemy wybrać filtr w kolorze czarnym lub złotym. Jest to wręcz obowiązkowe wyposażenie w firmach, które zajmują się przetwarzaniem danych osobowych, ale filtr będzie też przydatny dla każdej osoby prywatnej. Zwłaszcza tych, które często podróżują ze swoim laptopem i na nim pracują w miejscach publicznych.

Pokazuje 1 - 58 z 58 elementów
Zapisz się na newsletter i zyskaj rabat 5% na pierwsze zakupy